Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 10 listopada 2021, 19:44

autor: Eklerek

Ścierką i mieczem, czyli jak Samsung wojuje z Apple

Samsung zorganizował niecodzienną akcję marketingową w aplikacji Samsung Members. Dla posiadaczy modelu Galaxy S20 przygotował darmowe ściereczki do ekranu w limitowanej edycji. Wygląda to na prztyczek w nos Apple.

Samsung zaoferował swoim klientom w Niemczech darmowe ściereczki do czyszczenia ekranu, o czym informuje serwis Wccftech. Posiadacze smartfona Galaxy S20 mogą poprzez aplikację Samsung Members dostać produkt limitowany do 1000 sztuk. Ta nieco dziwna akcja promocyjna kryje jednak drugie dno – koreański gigant zdaje się w ten sposób żartować z Apple.

Obecnie wszyscy chętni na zakup ściereczki Apple za 99 zł muszą uzbroić się w cierpliwość. Jeżeli chcielibyśmy ją zamówić do naszej redakcji w Krakowie, przewidywana dostawa nastąpi za… 8-10 tygodni! W tym momencie na scenę wkracza dział marketingu Samsunga, oferując ściśle limitowaną serię ekskluzywnych ściereczek dla posiadaczy flagowych modeli smartfonów. Przypadek?

Ścierką i mieczem, czyli jak Samsung wojuje z Apple - ilustracja #1
Limitowana ściereczka o wymiarach 20x20 cm od Samsunga. Miły gest czy globalna strategia marketingowa? Źródło: Wccftech.

Wydawało się, że ściereczka Apple będzie ciekawostką dla najbardziej oddanych fanów marki, która nikogo więcej nie obejdzie. Nabijałem się z niej po premierze, serwis iFixit wystawił jej notę 0/10 i wydawało się, że temat ucichnie po kilku dniach. Oto jednak dwóch gigantów elektroniki staje do marketingowego i wizerunkowego boju na polu mikrofibry i brudnych ekranów. Ale skoro wszędzie brakuje chipów, może pozostało im już tylko to.

Ścierką i mieczem, czyli jak Samsung wojuje z Apple - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.