Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 18 października 2019, 10:57

autor: Laty

Samsung Galaxy S10 z błędem pozwalającym każdemu na odblokowanie telefonu

Samsung potwierdził, że obecnie każdy może odblokować Samsunga Galaxy S10 przez odcisk palca. Błąd występuje po włożeniu smartfona w gumową, dwustronną obudowę zakupioną na eBayu.

Ten błąd nie powinien mieć miejsca. - Samsung Galaxy S10 z błędem pozwalającym każdemu na odblokowanie telefonu - wiadomość - 2019-10-18
Ten błąd nie powinien mieć miejsca.

Jak informuje BBC News, obecnie każdy może odblokować Samsunga Galaxy S10, przy pomocy czytnika linii papilarnych, nie mając zapisanego odcisku palca w pamięci telefonu. Błąd został odkryty przez Lisę Neilson, po tym, jak umieściła telefon w obudowie 360° o wartości około 13 złotych, którą wcześniej zakupiła na eBayu. Brytyjka zorientowała się, że coś jest nie tak, gdy przypadkowo odblokowała telefon lewym kciukiem, choć do tego zadania skonfigurowany był prawy kciuk. Nie jest to jednak odosobniony przypadek, podobne informacje zaczynają dochodzić z całego świata.

Oto sprawca całego zamieszania.
Oto sprawca całego zamieszania.

Jest to niepokojące, ponieważ przez jeden błąd, który nie powinien mieć miejsca, potencjalny złodziej ma dostęp do wszystkich naszych danych, w tym aplikacji bankowych, a co za tym idzie, możemy być narażeni na utratę pieniędzy. KaKaoBank, mający swoją siedzibę w Korei Południowej, wydał oświadczenie, w którym to prosi swoich klientów o zaprzestanie używania czujnika linii papilarnych w celu logowania się, dopóki problem nie zostanie rozwiązany.

Południowokoreański gigant zajął oficjalne stanowisko w tej sprawie: Samsung jest świadomy nieprawidłowego działania systemu rozpoznawania odcisków palców w Galaxy S10 i wkrótce wyda aktualizację oprogramowania. Dopóki występująca usterka nie zostanie rozwiązana, radziłbym wszystkim użytkownikom używać bardziej tradycyjnych metod odblokowywania telefonu.