Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 3 lipca 2020, 12:55

RTX 3080 Ti ROG Strix od Asusa - wyciekły zdjęcia

Do sieci wyciekło zdjęcie, na którym prawdopodobnie widać nową kartę graficzną od Asusa. Oznaczenia sugerują, że może to być GeForce RTX 3080 Ti w wersji ROG Strix.

RTX 3080 Ti ROG Strix od Asusa - wyciekły zdjęcia - ilustracja #1
Czyżby nowy RTX 3080 Ti od Asusa? Źródło: VideoCardz

Serwis VideoCardz opublikował pochodzące z wycieku zdjęcie przedstawiające prawdopodobnie jeden z przyszłych modeli Asusa z serii ROG Strix. Widać na nim oznaczenia, które sugerują, że może to być układ RTX 3080 Ti. Niewykluczone, że to pierwsza fotografia niereferencyjnej grafiki z generacji Ampere od Nvidii.

W SKRÓCIE:
  • do sieci wyciekło zdjęcie przedstawiające prawdopodobnie nowy układ RTX 3080 Ti od firmy Asus;
  • pojawiły się plotki, iż RTX 3090 mogło być tylko wewnętrzną nazwą Nvidii dla kart RTX 3080 Ti.

Zdjęcie najprawdopodobniej pochodzi z wewnętrznej weryfikacji projektu firmy Asus. Takie informacje uzyskał serwis VideoCardz. Dowodzi to autentyczności fotografii, jednak może ona przedstawiać jedną z wczesnych wersji urządzenia. Niewykluczone, że ostatecznie wybrany zostanie inny design.

Na zdjęciu widać chłodzenie nowej karty Asusa. Trzy spore wentylatory i potężny radiator ukryty pod nimi. Przez rzędy żeberek przechodzi sześć ciepłowodów. Jeśli chodzi o wygląd, postawiono na czerń ozdobioną aluminium (lub jego imitacją). Być może karty będą też posiadać jakiś rodzaj podświetlenia LED, lecz nic na ten temat obecnie nie wiadomo.

Pewną ciekawostką jest sama nazwa karty na zdjęciu z wycieku. Pojawiły się niepotwierdzone informacje, że RTX 3080 Ti może być rzeczywistym określeniem kart RTX 3090 z wcześniejszych plotek. Czy oznacza to, że Nvidia pozostanie jednak przy dotychczasowym nazewnictwie? Wiele pytań rodzi się w głowie, a odpowiedzi przyniesie dopiero przyszłość. Musimy jeszcze trochę poczekać na oficjalne informacje od Nvidii i premierę kart.