Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 11 lutego 2019, 14:30

autor: ElMundo

Rendery składanych smartfonów Samsunga trafiły do sieci

Coraz większymi krokami zbliża się rewolucja w postaci smartfonów ze składanymi ekranami. W sieci pojawiły się pierwsze rendery pokazujące prawdopodobny wygląd dwóch urządzeń wykorzystujących tę technologię, z czego jeden jest przeznaczony do segmentu gamingowego.

Po latach pogłosek i nieoficjalnych informacji w listopadzie ubiegłego roku Samsung zaprezentował wreszcie pierwszy sprzęt wykorzystujący składany, elastyczny ekran. “Zaprezentował” to może zbyt duże słowo, bowiem koreański producent robił wszystko, by nie pokazać nam zbyt wiele, wciąż pomijając temat specyfikacji technicznej tego urządzenia. Sam fakt, że wreszcie mogliśmy zobaczyć ten sprzęt na własne oczy, działał jednak wystarczająco na naszą wyobraźnię.

Rendery składanych smartfonów Samsunga trafiły do sieci - ilustracja #1

Minęło jednak kilka miesięcy, a Samsung spowił swój tajemniczy projekt zasłoną milczenia. To jednak może się zmienić, bowiem do sieci trafiły - rzecz jasna nieoficjalne – rendery dwóch urządzeń tego typu. Pierwszy z zaprezentowanych sprzętów to wizualizacja urządzenia, które zostało przedstawione światu pod koniec ubiegłego roku – mowa o modelu Samsung Galaxy F. Złożony smartfon ma zaoferować ekran o przekątnej 4,58 cala i rozdzielczości 1960x840 pikseli, podczas gdy pod rozłożeniu otrzymamy sporych rozmiarów panel o praktycznie kwadratowym kształcie, z wyświetlaczem o przekątnej 7,3 cala. Ekran Infinity Display ma także być cieńszy od klasycznego panelu o 45%. Redukcji mają ulec także ramki okalające ekran, które zostaną zmniejszone do rozsądnego minimum.

Panel z przyciskami funkcyjnymi do gier wygląda dość oryginalnie, ale czy będzie funkcjonalny? - Rendery składanych smartfonów Samsunga trafiły do sieci - wiadomość - 2019-02-11
Panel z przyciskami funkcyjnymi do gier wygląda dość oryginalnie, ale czy będzie funkcjonalny?

Drugi ze sprzętów wygląda bardzo podobnie, jeśli chodzi o rozmiary ekranu, choć uwagę zwraca element dedykowany graczom. To konwertowalna belka umieszczona na jednej z krawędzi ekranu, którą można w łatwy sposób odgiąć, by część ekranu zastąpić klasycznym krzyżakiem oraz sześcioma małymi przyciskami funkcyjnymi, które mają nam zagwarantować odpowiednią jakość rozgrywki w tytuły dedykowane urządzeniom mobilnym z Androidem. Osobiście mam małe wątpliwości co do ergonomii zaprezentowanych klawiszy, ale to dopiero koncept, który został stworzony na podstawie patentów zgłoszonych przez Samsunga.

Trzeba przyznać, że obydwa te projekty wyglądają bardzo ciekawie, choć niektórych mogą przerażać spore rozmiary tych urządzeń. Pozostaje czekać na ich oficjalną, pełną prezentację.

  1. Strona internetowa firmy Samsung