Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 6 października 2016, 12:00

autor: YouRec

Recenzje PlayStation VR – dobry wybór dla entuzjastów wirtualnej rzeczywistości

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje PlayStation VR. Chociaż wrażenia i opisy są różne, a urządzeniu nie brakuje wad – jeśli jesteś zapaleńcem wirtualnej rzeczywistości, gogle Sony to obecnie najrozsądniejszy wybór.

Media miały okazje przetestować nowe gogle Sony, a w sieci pojawiły się opisy, recenzje i inne artykuły oceniające urządzenie. Mimo że recenzenci dostrzegają wiele wad PlayStation VR, są niemal jednomyślni w stwierdzeniu, że na ten moment oferta Sony deklasuje rywali. Wśród zalet wymieniana jest łatwość w obsłudze, mniejsza cena zestawu niż u konkurencji i przyzwoite doznania wirtualnej rzeczywistości. Wad jednak nie brakuje.

Cena urządzenia w Polsce to około 1 769 zł. - Recenzje PlayStation VR – dobry wybór dla entuzjastów wirutalnej rzeczywistości - wiadomość - 2016-10-06
Cena urządzenia w Polsce to około 1 769 zł.

Mimo że zabawa z PS VR jest bardzo dobra, to – jak to zwykle z urządzeniami wirtualnej rzeczywistości bywa – dłuższe sesje kończą się w najlepszym przypadku małym bólem głowy, a w najgorszym poważnym zepsuciem samopoczucia. Za cenę zestawu można kupić konsolę i kilka dobrych gier, co jest poważnym argumentem przeciw – zwłaszcza że z klasycznych gier można wycisnąć więcej bez negatywnego odbicia na zdrowiu. Technologia jest co prawda imponująca, ale ciągle w fazie rozwoju i eksperymentów. Pojawiają się też zarzuty, że urządzenie do poprawnego działania wymaga sporej liczby kabli i innych elementów, a dedykowanych gier na PS VR nie ma na tyle dużo, żeby zaspokajało to apetyty. Podobnie jak w przypadku wojny pomiędzy entuzjastami PC, a użytkownikami PlayStation i Xboksów, recenzenci zauważają, że HTC Vive i Oculus Rift są mocniejszymi urządzeniami przeznaczonymi do wirtualnej rzeczywistości, ale PS VR powinno w zupełności zadowolić fanów zabawy na konsolach. Sceptycy dość zgodnie przyznają, że nawet jeśli jest się zaintrygowanym wirtualną rzeczywistością, to warto poczekać, aż ceny spadną, a rynek się ustabilizuje.

Chociaż od niektórych bije niezaprzeczalny optymizm, dla większości PlayStation VR jest ciekawostką i nowym kierunkiem, w który można się rozwijać. Urządzenie nie powinno zastąpić twojej konsoli i zestawu telewizyjnego w przeciągu przynajmniej 10 lat.

Recenzje PlayStation VR

Oficjalna strona PlayStation VR