Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 21 maja 2021, 13:50

autor: AlexB

PS5 z lepszą sprzedażą od Xbox Series X/S w pierwszym kwartale roku według analityków

Zgodnie z danymi niezależnej grupy analitycznej Ampere Analysis, w pierwszym kwartale tego roku PlayStation 5 sprzedało się ponad dwa razy lepiej od Xboksa Series X/S. Obie te platformy wyraźnie pokonało jednak Nintendo Switch.

Rywalizacja między PlayStation a Xboksem od lat rozpala emocje wśród miłośników elektronicznej rozrywki. Jak najnowsze konsole należące do tych marek poradziły sobie w pierwszym kwartale tego roku? Na to pytanie postarała się odpowiedzieć niezależna grupa analityczna Ampere Analysis. Swoimi badaniami podzieliła się z opinią publiczną.

PS5 z lepszą sprzedażą od Xbox Series X/S w pierwszym kwartale roku według analityków - ilustracja #1
Pojedynek między Xboksem a PlayStation trwa.

Według danych Ampere Analysis, w okresie od stycznia do końca marca bieżącego roku PlayStation 5 (w wersji normalnej i bez napędu) rozeszło się w 2,83 miliona egzemplarzy. W tym samym okresie do odbiorców trafiło 1,31 miliona sztuk Xbox Series X/S. Oznacza to, że platforma bieżącej generacji od firmy Sony cieszyła się ponad dwukrotnie większą popularnością od tej Microsoftu.

Analitycy zwracają uwagę, że w normalnych warunkach wyniki osiągnięte przez obie te konsole w pierwszych miesiącach 2021 roku mogłyby być dużo większe. Na drodze jednak, jak nietrudno się domyślić, stanęła pandemia i problemy z dostępnością. Warunki te utrudniają także ocenę, jaki jest rzeczywisty popyt na te platformy.

PS5 z lepszą sprzedażą od Xbox Series X/S w pierwszym kwartale roku według analityków - ilustracja #2

Prawdziwym zwycięzcą pierwszego kwartału bieżącego roku według danych Ampere Analysis okazało się jednak Nintendo Switch. Konsola giganta z Kioto rozeszła się w 5,86 miliona sztuk, czyli więcej niż PS5 i Xbox Series X/S razem wzięte. To także wynik o 12% lepszy, niż udało się osiągnąć tej platformie w tym samym okresie rok temu. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku Switcha nie ma aż tak dużych kłopotów z jego dostępnością w sprzedaży. Poza tym konsola znajduje się w sklepach już od dłuższego czasu i jak zauważają analitycy, jest ona w „szczytowym momencie” swojego cyklu. Mając te dwie rzeczy na uwadze możemy spekulować, że z czasem nowe konsole Sony i Microsoftu również zaczną osiągać zbliżone wyniki.

  1. Oficjalna strona Ampere Analysis
PS5 z lepszą sprzedażą od Xbox Series X/S w pierwszym kwartale roku według analityków - ilustracja #3

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.