Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 18 listopada 2020, 18:03

autor: Ender

PS5 w Japonii znacznie przegoniło XSX/S. Oba systemy zostały jednak wyprzedane

Sprzedaż PS5 w Japonii, w przeciągu kilku pierwszych dni od premiery, była ponad pięciokrotnie wyższa od Xboksa Series X/S. Nowa konsola Sony znalazła w tym czasie blisko 120 tysięcy właścicieli.

Japonia jest obecnie jedynym dużym państwem, w którym wciąż upubliczniane są dokładne dane sprzedaży nowych gier oraz konsol. Nie inaczej jest w przypadku Xboksa Series X/S oraz PlayStation 5, które w ubiegłym tygodniu zadebiutowały w Kraju Kwitnącej Wiśni. Jak łatwo przewidzieć, pod względem liczby kupionych egzemplarzy, najnowszy system Sony zostawił daleko w tyle Xboksa Series X/S.

W dniach 12-15 listopada Japończycy kupili w sumie 118 tysięcy PS5. Jeżeli chodzi o platformę Microsoftu, osiągnięty przez nią wynik jest blisko sześciokrotnie niższy. W dniach 10-15 listopada sprzedano bowiem jedynie 20 tysięcy sztuk Xboksów Series X/S.

Dla interesującego porównania, w przeciągu pierwszych dwóch dni od premiery w 2014 roku w Japonii kupiono w sumie 322 tysiące sztuk PlayStation 4. Ten znacznie lepszy wynik był jednak efektem kilkumiesięcznego opóźnienia debiutu konsoli w Japonii względem USA i Europy. Sony udało się wówczas rozwiązać problemy z zaopatrzeniem i produkcją urządzenia. Niewykluczone, że PlayStation 5 znalazłoby więcej nabywców, gdyby nie ograniczona dostępność systemu na rynku i to, że podobnie jak w innych krajach, system zniknął błyskawicznie ze sklepów.

Japońskie sklepy wyprzedały wszystkie egzemplarze nowych konsol. Fot. Reuters - PS5 w Japonii znacznie przegoniło XSX/S. Oba systemy zostały jednak wyprzedane - wiadomość - 2020-11-19
Japońskie sklepy wyprzedały wszystkie egzemplarze nowych konsol. Fot. Reuters

Xbox Series X przegrał w Japonii nawet z oryginalnym Xboksem One. W przeciągu trzech dni od premiery w 2014 roku system ten sprzedał się w liczbie 23 tysięcy sztuk. Bez względu na poczynania Sony i Microsoftu, prawdziwym zwycięzcą w Japonii pozostaje Nintendo Switch, które prześcignęło już dawno PS4 z jego 9 milionami kupionych konsol. W tym roku oba modele Switcha znalazły się bowiem w sumie w rękach ponad 15 milionów Japończyków.

Przypominamy, że PlayStation 5 pojawi się oficjalnie w Polsce 19 listopada. Konsolę kupimy jedynie w sieci. W sklepach Media Markt, Neonet i Media Expert sprzedaż wystartuje równo o godzinie 10:00.

  1. Oficjalna strona internetowa marki PlayStation
  2. Recenzja PS5 – obietnica lepszego jutra
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach