Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 28 lipca 2020, 10:51

PS5 w ciągu 5 lat przegoni PS4 - mówi Sony

W ciągu pięciu lat PS5 ma sprzedać się w większej liczbie egzemplarzy niż PS4 w całym cyklu życia konsoli.

PS5 w ciągu 5 lat przegoni PS4 - mówi Sony - ilustracja #1
PS5 ma przegonić znakomitą sprzedaż PS4. Źródło – TweakTown.

Sony ma bardzo ambitne plany dotyczące nowej generacji konsol i wierzy, że PS5 będzie sprzedawać się bardzo dobrze, a gry na nią będą rewolucyjne i przede wszystkim odciągną uwagę potencjalnych klientów od konkurencji. Najnowsze dane mówią o tym, że Japończycy zakładają, że PlayStation 5 może sprzedać się w liczbie 120 milionów egzemplarzy w ciągu zaledwie 5 lat! Są to szacunki niesamowicie wysokie, bowiem oznaczałoby to, że nowa konsola przebije całkowitą sprzedaż PS4, którą uważa się za sukces.

PS5 w ciągu 5 lat przegoni PS4 - mówi Sony - ilustracja #2
Zainteresowanie nową generacją ma być największe w historii. Źródło – TweakTown.

Jeśli to tempo zostałoby utrzymane przez PS5, to w dłuższej perspektywie możemy spodziewać się pobicia rekordu sprzedaży legendarnego PlayStation 2, które rozeszło się w 155 milionach sztuk. Z pewnością dobry start konsoli i wspominane wcześniej przez nas 10 milionów sztuk dostarczonych w okolice premiery, pozwolą zweryfikować te prognozy.

Tak fantastyczne dane oczywiście powinny znaleźć przełożenie na gry, na których Sony zarabia najwięcej. Na PS4 sprzedało się ponad miliard gier, co jest wynikiem imponującym, a biorąc pod uwagę wsteczną kompatybilność PS5 ze starszą konsolą, liczba ta może się jeszcze zwiększyć.

Produkcja jednego egzemplarza PlayStation 5 ma kosztować Sony około 450 dolarów, a cena dla konsumentów wciąż nie jest znana. Możemy jednak zakładać, że nie będzie ona dużo wyższa niż koszty produkcji, bo historia (m.in. start PS3) nauczyła Japończyków, że lepszym rozwiązaniem będzie wypuszczenie konsoli na rynek po kosztach i odrobienie tego na sprzedaży gier.