Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 20 lutego 2021, 07:53

autor: Jan "JanKasprzak" Kasprzak

PS5 pokryte 18-karatowym złotem kosztuje pół miliona dolarów

Gdy polscy gracze wciąż czekają na możliwość zakupu PlayStation 5, firma Caviar prezentuje model konsoli pokryty 18-karatowym złotem. Cena limitowanego wydania Golden Rock była owiana tajemnicą aż do teraz.

Konsolę Sony PlayStation 5 Golden Rock wyróżnia nie tylko drogi materiał, ale również faktura inspirowana kształtem rudy złota. Dzięki temu sprzęt jeszcze bardziej zyskuje na objętości. Zdaniem twórców to zasługa oryginalnych technik jubilerskich. Konstrukcję zdobić będzie aż 4,5 kilograma 18-karatowego złota. Kluczowy element produkcji stanowi uformowanie geometrycznych wzorów z ośmiu fragmentów kruszcu. Firma Caviar, która jest producentem bardzo limitowanej wersji PS5, ujawniła wreszcie cenę konsoli. Wyprodukowanych ma być zaledwie dziewięć egzemplarzy i każdy będzie kosztował 500 tysięcy dolarów (ok. 1,85 mln zł).

Pomimo horrendalnie wysokiej ceny Caviar otrzymał aż 1342 prośby o możliwość zakupu. Wśród zainteresowanych znalazł się amerykański gwiazdor koszykówki LeBron James z Los Angeles Lakers, a także jeden z popularnych rosyjskich biznesmenów, lecz jego personaliów nie ujawniono. Nawet jeśli dysponujecie taką sumą, trudno będzie dostać się na listę. W razie sukcesu czas oczekiwania na konsolę będzie wynosił ok. cztery miesiące. Dużo łatwiej może być w przypadku pozostałych specjalnych wydań PS5, które mają pojawić się w nakładzie ograniczonym do 99 sztuk. Mowa o wersji Carbon, która została pokryta włóknem węglowym – jej koszt to „zaledwie” 5830 dolarów (ok. 21,5 tys. zł) i modelu zdobionym skórą aligatora, za który zapłacimy 8140 dolarów (ok. 30 tys. zł). Warto zaznaczyć, że pad DualSense również nie umknął uwadze rosyjskiego producenta. Aby nikt nie oszalał od nadmiaru blasku, akcesorium zostanie pokryte…skórą krokodyla zabarwioną na czarno.

PS5 pokryte 18-karatowym złotem kosztuje pół miliona dolarów - ilustracja #1
Tak wyglądają kontrolery DualSense pokryte skórą krokodyla w wydaniu firmy Caviar.

PlayStation 5 to nie jedyna gratka dla miłośników luksusu. Na stronie producenta, firmy Caviar, możemy kupić zmodyfikowane iPhone’y, smartfony Samsunga, złote zegarki, a nawet designerskie buty Nike. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Wystarczy tylko… trochę gotówki. Pierwsza kolekcja powstała już w 2011 roku, a wszystko zaczęło się od iPhone’a 4S. Jednym z najciekawszych produktów był kuloodporny iPhone 7 z wizerunkiem samego Władimira Putina. Zastanawiamy się, co jeszcze planują twórcy.

  1. Sony PlayStation 5 Golde Rock na oficjalnej stronie Caviar
  2. Recenzja PS5 – obietnica lepszego jutra
  3. Dlaczego lepiej kupić PS5 Digital Edition?
  4. PS5 naprawdę da się kupić; doradzamy, jak to zrobić
PS5 pokryte 18-karatowym złotem kosztuje pół miliona dolarów - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.