Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 9 września 2021, 12:30

PS5 pobiło wyniki sprzedaży PlayStation 4 w Japonii

PlayStation 5 potrzebowało tylko dziewięciu miesięcy na przekroczenie progu miliona sprzedanych egzemplarzy w Japonii. Tym samym konsola radzi sobie lepiej niż PS4.

Firma Sony ma powody do zadowolenia. Według szacunkowych danych magazynu Famitsu, w Japonii sprzedano już ponad milion egzemplarzy PlayStation 5. Wynik ten osiągnięto w niecałe dziesięć miesięcy od premiery konsoli w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Oznacza to, że PS5 sprzedaje się w Japonii szybciej niż PlayStation 4. Starsza z tych konsol na przekroczenie progu miliona egzemplarzy potrzebowała bowiem jedenastu miesięcy. Warto jednak dodać, że PlayStation 3 taki wynik wypracowało w osiem miesięcy.

Jeśli chodzi o konkretne liczby, to w okresie od 12 listopada 2020 roku, czyli dnia premiery PlayStation 5 w Japonii, do 5 września konsola znalazła w tym kraju 1 012 656 nabywców. Z tego 847 421 wybrało edycję standardową, a tylko 165 235 pozbawioną napędu Digital Edition.

Dominację droższego modelu widać jeszcze mocniej w wynikach sprzedaży za ubiegły tydzień – mieszkańcy Japonii kupili wtedy 15 580 sztuk standardowego PS5 i tylko 1495 egz. wariantu Digital Edition.

Famitsu poinformowało również, że w Kraju Kwitnącej Wiśni najlepiej sprzedającą się grą pudełkową na PlayStation 5 jest Resident Evil Village, które do tej pory rozeszło się w 67 tysiącach egzemplarzy.

Analitycy podkreślają, że PS5 miało potencjał osiągnięcia jeszcze lepszych wyników sprzedaży, ale przeszkodziły w tym poważne problemy z dostępnością konsoli po premierze. Spodziewane jest, że PlayStation 5 będzie radziło sobie coraz lepiej w Japonii, zwłaszcza że na horyzoncie są gry, na które czeka wielu graczy z tego kraju, w tym przede wszystkim Final Fantasy XVI.

  1. PlayStation – strona oficjalna
  2. Recenzja Resident Evil Village – nie tylko randka z Lady Dimitrescu
  3. Resident Evil Village – poradnik do gry
  4. Strona internetowa gry Resident Evil Village
  5. Strona internetowa firmy Capcom