Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 10 listopada 2020, 10:05

autor: Aquma

PS5 miało być jeszcze większe. Projektant o wyglądzie konsoli

Projektant konsoli PlayStation 5 – Yujin Morisawa – stwierdził w wywiadzie prasowym, że jego początkowe plany zakładały, że PS5 będzie jeszcze większe od urządzenia, które ostatecznie trafi na rynek.

W SKRÓCIE:

  1. projektant wyglądu PS5 przyznał, że początkowe plany zakładały, że konsola będzie jeszcze większa;
  2. Yujin Morisawa nie ma nikomu za złe porównań do routerów i innych rzeczy – jego zdaniem to dobrze, że sprzęt przypomina ludziom znane przedmioty;
  3. Japończyk najchętniej kupiłby dwa egzemplarze i ustawił jeden pionowo, a drugi poziomo.

W wywiadzie dla dziennika The Washington Post, starszy dyrektor artystyczny odpowiedzialny za projekt PlayStation 5 – Yujin Morisawa – przyznał, że początkowo chciał, by urządzenie było jeszcze większe niż to, które otrzymaliśmy. Warto odnotować, że ostateczna wersja PS5 jest uznawana za największą konsolę do gier, jaka kiedykolwiek powstała.

Kiedy zacząłem projektować, to było o wiele większe, mimo że nie wiedziałem, co dział inżynierii zamierza zrobić. To zabawne, że ostatecznie to inżynierowie powiedzieli mi, że jest za duża. Musiałem więc ją trochę zmniejszyć w stosunku do pierwszego projektu – powiedział Yujin Morisawa.

Co ciekawe, projektant wyglądu PS5 nie czuje się dotknięty częstymi, humorystycznymi porównaniami do routerów i innych przedmiotów.

Kiedy coś projektujesz, chcesz, aby budziło w ludziach uczucie komfortu. Czasami wygląda to jak roślina, jakieś zwierzę lub przedmiot. Myślę, że to lepsze niż coś naprawdę dziwnego, albo coś, czego ludzie nigdy wcześniej nie widzieli – przekonywał Japończyk.

Yujin Morisawa nie potrafi też powiedzieć, w jakiej pozycji postawiłby konsolę PlayStation 5, gdyby ją posiadał, bo podoba mu się zarówno w pionie, jak i w poziomie. Projektant stwierdził, że… najchętniej po prostu kupiłby dwa egzemplarze.

Nie mam jeszcze PS5. (śmieje się) Gdybym mógł ją zdobyć, osobiście, chciałbym dwa egzemplarze. Zaprojektowałem oba warianty (mowa o standardowym modelu i wersji All Digital - przyp. red.), więc kupiłbym oba i postawił jeden pionowo, a drugi poziomo – powiedział Japończyk.

  1. Recenzja PS5 - obietnica lepszego jutra
  2. Sprawdzamy pad do PS5 - DualSense to mała rewolucja
  3. PlayStation 5 – strona oficjalna