Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 1 grudnia 2021, 16:06

autor: hexx0

Nowy firmware PS5 „poprawia ogólną wydajność systemu” - gracze zaczynają żartować

PlayStation 5 otrzymało aktualizację firmware’u opatrzoną numerem 21.02-04.50.00. Według komunikatu Sony „poprawia ona ogólną wydajność systemu”. Zwrot ten powoli staje się memem wśród graczy.

Sony udostępniło dziś do pobrania firmware w wersji 21.02-04.50.00 dla konsoli PlayStation 5. Aktualizacja „waży” 914 MB i powinna zainstalować się automatycznie; w razie problemów można ją jednak pobrać stąd i przeprowadzić cały proces ręcznie.

Co ciekawe, jest to już trzeci z rzędu patch, który obejmuje jedynie pomniejsze zmiany. Według opisu zamieszczonego na stronie Sony, „poprawia on ogólną wydajność systemu” – i to wszystko. Społeczność PlayStation zauważyła ten dziwny trend i zaczęła obracać całą sytuację w żart, dopisując do owego zwrotu symbol TM, służący do oznaczania znaku towarowego. Jak tak dalej pójdzie, może stać się on branżowym memem.

Sprawdź najlepsze oferty na PlayStation 5

Nowy firmware PS5 „poprawia ogólną wydajność systemu” - gracze zaczynają żartować - ilustracja #1
Źródło: reddit.com/r/PS5/comments/r6ahe4/sony_just_pushed_ps5_update_2102045000/hmryfhk.

Niemniej warto odnotować, że kolejne aktualizacje systemu operacyjnego PlayStation 5 rzeczywiście zwiększają wydajność konsoli. Udowodnili to panowie z serwisu Digital Foundry w poniższym filmiku.

Nowy firmware PS5 „poprawia ogólną wydajność systemu” - gracze zaczynają żartować - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.