Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 9 października 2019, 13:07

autor: Adrian Werner

Devkity PS5 - plotki o wyglądzie okazały się prawdziwe

Potwierdziły się doniesienia z sierpnia o nietypowym wyglądzie devkitów PlayStation 5. Ponadto dowiedzieliśmy się, że konsola wykorzysta płyty o pojemności 100 GB. Potwierdzono też ponownie wsteczną kompatybilność z PS4.

Tak wyglądają devkity PlayStation 5. Czy sama konsola będzie prezentowała się podobnie? - Devkity PS5 - plotki o wyglądzie okazały się prawdziwe - wiadomość - 2019-10-09
Tak wyglądają devkity PlayStation 5. Czy sama konsola będzie prezentowała się podobnie?

Wczoraj firma Sony oficjalnie zapowiedziała PlayStation 5. Teraz dowiedzieliśmy się, jak będą wyglądały devkity konsoli. Okazuje się, że nietypowe rysunki z sierpniowych patentów są prawdziwe i tak właśnie prezentują się urządzenia dla deweloperów, na których tworzą oni gry dla nadchodzącej platformy.

Źródłem tych informacji jest artykuł serwisu Wired. Niestety, na razie nie wiemy, czy sama konsola będzie prezentowała się podobnie. Przypomnijmy, że projekt devkitów jest niestandardowy, gdyż ma mocne wcięcie w kształcie V, co najpewniej zapewnia lepszą wentylację. W poprzednich generacjach PlayStation sprzęt dla konsumentów był najczęściej mniejszy i lżejszy, ale wyglądem nie odbiegał mocno od jednostek deweloperskich.

Warto dodać, że potwierdzenie wyglądu devkitów nie jest jedyną ciekawostką z artykułu Wired. O wielu nowych informacjach pisaliśmy już wczoraj, ale warto do nich dorzucić kilka dodatkowych konkretów.

Gry na PlayStation 5 mają być dystrybuowane na płytach o pojemności 100 GB. Pad wyglądem przypominać będzie DualShocka 4, ale w środku kontrolera znajdzie się mała dziurka i na razie Sony nie chce zdradzić, do czego ona służy. Konsola zaoferuje też wsteczną kompatybilność z PlayStation 4, ale na razie nie wiadomo, jak dokładnie ma to wyglądać.

Devkity są już w rękach kilku deweloperów. Sony niedawno zaczęło również wysyłać studiom prototypy padów. Wśród tych zespołów znalazło się Bluepoint Games, znane z takich gier na PS4 jak remake Shadow of the Colossus czy Uncharted: The Nathan Drake Collection. Studio przyznało, że pracuje obecnie nad bardzo dużym projektem na PlayStation 5, ale nie zdradzono konkretów. Wielu fanów spekuluje jednak, że może chodzić o remake Demon's Souls.

Przypomnijmy, że PlayStation 5 ma zadebiutować w przyszłym roku, w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia.

  1. Oficjalna strona PlayStation