Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 14 maja 2019, 18:10

PS4 może wkrótce dostać licznik czasu gry i inne wyczekiwane funkcje

Według plotek, w nadchodzących aktualizacjach firmware'u PlayStation 4 otrzyma kolejne długo oczekiwane opcje, takie jak możliwość kupowania prezentów dla znajomych w PlayStation Store oraz przeglądania dziennika naszej aktywności na konsoli.

Od premiery PlayStation 4 minęło już ponad pięć lat. Chociaż Sony regularnie wypuszcza kolejne wersje firmware'u konsoli, to rzadko kiedy wprowadzają one znaczące zmiany, ograniczając się przeważnie do zwiększenia „stabilności” systemu, co stało się już żartem wśród graczy. Według jednego ze sprawdzonych informatorów zajmujących się PlayStation i ukrywającego się na Twitterze pod pseudonimem Tidux, w najbliższym czasie konsola powinna otrzymać nowe i oczekiwane przez graczy opcje.

Od czasu debiutu minęło już równo pięć i pół roku. Sony regularnie wypuszcza kolejne wersje systemu operacyjnego sprzętu, które zazwyczaj poprawiają jedynie stabilność jego działania. - PS4 może wkrótce dostać licznik czasu gry i inne wyczekiwane funkcje - wiadomość - 2019-05-14
Od czasu debiutu minęło już równo pięć i pół roku. Sony regularnie wypuszcza kolejne wersje systemu operacyjnego sprzętu, które zazwyczaj poprawiają jedynie stabilność jego działania.

Najważniejszą z nich będzie możliwość kupowania prezentów w PlayStation Store dla naszych znajomych. Dodana zostanie również możliwość tworzenia naszej spersonalizowanej listy życzeń. Co prawda jest ona dostępna już w przeglądarkowej wersji sklepu, ale bez możliwości przeglądania pozycji, na które zęby ostrzą sobie nasi przyjaciele, nie pełni ona przez to praktycznej roli. Użytkownicy platformy będą mogli też zacząć śledzić czas spędzony przy każdej aplikacji i grze zainstalowanej na konsoli, a także znaleźć informacje na temat tego, co muszą jeszcze zrobić, by spełnić wymagania do uzyskania niektórych trofeów. Dane te znajdą się w dzienniku aktywności, który znany jest np. posiadaczom konsol Nintendo. Otrzymać mamy także możliwość przypinania ulubionych tytułów do głównego menu konsoli. Dzięki temu nie będziemy już skazani na automatyczne sortowanie posiadanych gier.

Opisywane zmiany nie są rewolucyjne, ale fani domagali się ich od bardzo dawna (w przypadku możliwości kupowania prezentów mowa tu jeszcze o czasach PlayStation 3). Tidux nie wspominał kiedy konkretnie powinniśmy spodziewać się nowości. Być może zostaną wprowadzone wraz z aktualizacją systemu do wersji 7.0. Najnowsza wersja firmware'u oznaczona jest w tej chwili numerem 6.51.

  1. Oficjalna strona PlayStation