Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2019, 17:22

autor: Aquma

Ancient Relics to kolejny fabularny dodatek do Stellaris

Kosmiczna strategia od firmy Paradox Interactive – Stellaris – otrzyma kolejny dodatek fabularny, zatytułowany Stellaris: Ancient Relics. Motywem przewodnim rozszerzenia będą pradawne, upadłe cywilizacje, których historie poznamy w drodze badań archeologicznych.

Stellaris otrzyma kolejny dodatek fabularny. - Ancient Relics to kolejny fabularny dodatek do Stellaris - wiadomość - 2019-05-14
Stellaris otrzyma kolejny dodatek fabularny.

Na platformie Steam pojawiła się karta kolejnego dodatku do kosmicznej strategii autorstwa firmy Paradox Interactive – Stellaris. Rozszerzenie nosi tytuł Stellaris: Ancient Relics. Informacja na temat DLC pojawiła się także na oficjalnej stronie gry, jednak tekst jest okraszony jutrzejszą datą i na razie nie da się go otworzyć. Wszystko wskazuje na to, że jest to błąd i dodatek miał zostać ujawniony dziś, bowiem twórcy upublicznili też zwiastun.

Rozszerzenie Ancient Relics skupi się na odkrywaniu pozostałości po pradawnych cywilizacjach. Do gry trafią dwie nowe rasy tzw. Prekursorów – każda z nich będzie posiadała charakterystyczne dla siebie anomalie, a także własną historię, którą będziemy mogli odkryć w drodze badań i wykopalisk archeologicznych prowadzonych na wymarłych planetach (tzw. Relic Worlds). W grze pojawi się także nowy rodzaj zasobu – pomniejsze artefakty – dzięki którym wzmocnimy nasze imperium, ucząc się na błędach tych, którzy żyli przed nami.

Na razie nie znamy daty premiery dodatku Stellaris: Ancient Relics, jednak niedługo z pewnością dowiemy się więcej na jego temat.

  1. Paradox Interactive – strona oficjalna
  2. Stellaris – poradnik
  3. Recenzja gry Stellaris – Paradox podbija kosmos