Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 7 października 2019, 12:26

autor: Bebop

PS4 - firmware 7.0 zadebiutuje w tym tygodniu

Firmware 7.0 trafi do posiadaczy konsoli PlayStation 4 w tym tygodniu. Nowa wersja oprogramowania skupi się na dwukrotnym zwiększeniu liczby uczestników Imprezy oraz udostępnieniu funkcji Remote Play na Androidzie.

Aktualizacja 08/10/2019: Firmware w wersji 7.0 został już udostępniony do pobrania wszystkim posiadaczom konsol PlayStation 4. Poza usprawnieniami opisanymi w wiadomości wprowadza on również wsparcie dla kontrolera DualShock 4 w grze zdalnej (systemy Android 10, iOS 13 i macOS Catalina).

Firmware 7.0 poprawi jakość dźwięku w aplikacji Impreza. - PS4 - firmware 7.0 zadebiutuje w tym tygodniu - wiadomość - 2019-10-09
Firmware 7.0 poprawi jakość dźwięku w aplikacji Impreza.

Zgodnie z informacją udostępnioną przez PlayStation Blog, jeszcze w tym tygodniu zadebiutuje oprogramowanie do PlayStation 4 w wersji 7.0. Sony potwierdziło, że usprawnienia dotyczyć będą aplikacji Impreza, które pozwala prowadzić chaty głosowe i tekstowe z innymi użytkownikami konsoli. Nowości otrzyma także funkcja Remote Play.

Dzięki firmware 7.0 ulepszona zostanie jakość rozgrywki ze znajomymi z użyciem wewnętrznego czatu PS4. Przede wszystkim wzrośnie maksymalna liczba uczestników Imprezy (z ośmiu do szesnastu osób). Poprawie ulegnie jakość połączenia sieciowego oraz dźwięku. Gracze z USA mogą dodatkowo liczyć na transkrypcję czatu za pomocą PS4 Second Screen. Aplikacja, która skonwertuje mowę na tekst, dostępna będzie na urządzeniach przenośnych.

Oprogramowanie zwiększy także dostępność funkcji Remote Play. Od teraz streamować gry na swoje tablety i smartfony będą użytkownicy systemu Android 5.0 (lub nowszego). Potrzebna będzie do tego aplikacja, którą pobierzecie z Google Play. Tymczasem Sony wprowadziło usprawnienia Remote Play App dla urządzeń z grupy iPhone oraz iPad. Posiadacze tych sprzętów mogą już wyświetlać na nich kontroler i blokować orientację ekranu.

Na forum Reddit znajdziecie temat poświęcony nowemu oprogramowaniu.

  1. PlayStation - strona oficjalna