Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 25 kwietnia 2021, 15:00

autor: hexx0

Przywróć dawny wygląd PS Store na PC za pomocą prostej sztuczki

Fani PlayStation, którym nie przypadł do gustu nowy wygląd PS Store, znaleźli prosty sposób na przywrócenie poprzedniej wersji sklepu Sony.

Październikowa modernizacja PlayStation Store na PC nie spodobała się graczom. Nie chodziło wyłącznie o nowy design sklepu, ale przede wszystkim o brak wielu funkcji, takich jak filtrowanie czy lista życzeń. Fani byli niezadowoleni, ale Sony wiele sobie z tego nie robiło. Teraz okazuje się, że dawny wygląd PS Store, łącznie z wszystkimi jego właściwościami, można w łatwy sposób przywrócić w przeglądarce Firefox.

Aby to zrobić, wystarczy zainstalować wtyczkę „Valkyrie PS Store” autorstwa użytkownika SilicaAndPina. Wtedy po wejściu na stronę sklepu PlayStation wyświetli nam się jego wygląd sprzed jesiennej aktualizacji (znany właśnie pod nazwą Valkyrie). Wydaje się, że zamiast usunąć poprzedni design strony, Sony po prostu go ukryło. Ten sam efekt ma być możliwy do osiągnięcia również w innych przeglądarkach, ale na tę chwilę procedura wymaga nieco więcej działań.

Przywróć dawny wygląd PS Store na PC za pomocą prostej sztuczki - ilustracja #1
Źródło: SilicaAndPina

Jeśli chcecie skorzystać ze „starej” wersji PlayStation Store, to lepiej się pospieszcie, bo w miarę rozpowszechniania się informacji o wtyczce Sony może podjąć działania mające na celu trwałe usunięcie dostępu do niezbyt dobrze ukrytej witryny sklepowej. Nie wydaje się bowiem prawdopodobne, aby Japończycy umożliwili funkcjonowanie dwóch wersji PlayStation Store na stałe. Może jednak to odkrycie skłoni firmę do przywrócenia chociaż części pożądanych przez graczy opcji.

Przywróć dawny wygląd PS Store na PC za pomocą prostej sztuczki - ilustracja #2
Źródło: SilicaAndPina

Przypomnijmy, że na kilka tygodni przed listopadową premierą PlayStation 5 Sony zmodernizowało swój sklep na PC. Nowy design nie tylko nie spodobał się użytkownikom, ale także wydawał się krokiem wstecz względem poprzedniego projektu strony. Usunięcie filtrowania, DLC niepowiązane z grami, brak galerii i zwiastunów w kartach produktów, niedostępna lista życzeń – krótko mówiąc, PlayStation Store zmienił się na gorsze. A choć Sony zaczęło przywracać skasowane wcześniej funkcje, do dziś nie otrzymaliśmy wszystkich z powrotem.

Trudno przewidzieć reakcję japońskiego giganta na całą tę sytuację z wtyczką „Valkyrie PS Store”. Można jednak mieć nadzieję, że firma wysłucha próśb fanów i przywróci chociaż najważniejsze brakujące opcje swojego sklepu. W ostatnich tygodniach Sony już raz uległo graczom w kwestii usunięcia PS Store na konsolach PlayStation 3 i PlayStation Vita (na PlayStation Portable sklep jest niedostępny od 2016 roku, ale od 2 lipca niemożliwe stanie się także dokonywanie zakupów z poziomu gry). Może tak będzie i tym razem.

Przywróć dawny wygląd PS Store na PC za pomocą prostej sztuczki - ilustracja #3

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.