Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 5 stycznia 2020, 14:42

autor: Froozyy

Przeciek: pre-ordery PS5 ruszą w marcu

Według nieoficjalnych informacji przedsprzedaż PlayStation 5 rozpocznie się już w marcu tego roku. Natomiast 7 stycznia odbędzie się konferencja Sony, na której być może po raz pierwszy zobaczymy konsolę nowej generacji.

Czy już za kilkadziesiąt godzin zobaczymy PS5 po raz pierwszy? - Przeciek: pre-ordery PS5 ruszą w marcu - wiadomość - 2020-01-05
Czy już za kilkadziesiąt godzin zobaczymy PS5 po raz pierwszy?

Konferencja Sony na tegorocznych targach CES 2020 rozpocznie się 7 stycznia o godzinie 2:00. Nadal nie wiemy, czy japońska firma zaplanowała w ten dzień po raz pierwszy pokazać światu nadchodzącą konsolę PlayStation 5. Wielu graczy ma nadzieję, że tak się właśnie stanie, aczkolwiek niczego nie możemy być pewni. Sony gwarantuje tylko, że zaprezentuje „unikatową wizję przyszłości, łącząc kreatywność z technologią jak nigdy wcześniej, by uwolnić nowe wrażenia i emocje”. Transmisję ze zbliżającej się imprezy będziecie mogli obejrzeć tutaj.

W sieci pojawiły się także pierwsze przecieki o planowanej dacie rozpoczęcia przedsprzedaży PS5. Autorem tej plotki jest użytkownik Twittera o nicku PSErebus, stojący za wieloma wcześniejszymi plotkami dotyczącymi konsoli Sony (m.in. tymi o wstecznej kompatybilności oraz cenie i dokładnej dacie premiery). Kilka dni temu podzielił się on informacją, jakoby pre-ordery PS5 miały rozpocząć się już w marcu. W poprzednim tweecie wspomina również o zaplanowanej prezentacji padów DualShock 5 na pierwszy kwartał tego roku.

Wiadomość ta nie została na razie w żaden sposób oficjalnie potwierdzona, więc nie należy jej brać jako coś pewnego. Być może potwierdzi się ona na nadchodzącej konferencji. Ta, przypomnijmy jeszcze raz, rozpocznie się za kilkadziesiąt godzin, tj. 7 stycznia o godzinie 2:00. Od jakiegoś czasu wiemy, że premiera PlayStation 5 ma odbyć się w okresie poprzedzającym tegoroczne święta Bożego Narodzenia. Według niektórych doniesień urządzenie kosztować będzie 499 dolarów (około 1930 zł) i zagramy na nim w gry z poprzednich konsol Sony.