Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 16 listopada 2020, 22:13

Problemy z dostępnością Xboksa Series X|S potrwają przez kilka miesięcy

Microsoft ma problem z dostępnością Xboksa Series X|S. Firma zdradza powód i ujawnia, kiedy możemy spodziewać się normalnych dostaw konsol do sklepów.

W SKRÓCIE:
  1. Globalne problemy z dostępnością Xboksa Series X|S są poważne.
  2. Microsoft spodziewa się, że będzie w stanie pokryć zapotrzebowanie dopiero w kwietniu 2021 roku.

Problemy z dostępnością Xboksa Series X|S mają potrwać aż do kwietnia 2021 roku. Informację podał odpowiedzialny za finanse w dziale Xboksa Tim Stuart w trakcie konferencji Jefferies Interactive Entertainment.

Sądzę, że problemy z dostępnością naszych konsol wydłużą się poza sezon świąteczny i będą trwały przez pierwszy kwartał 2021 roku

Globalne braki konsol Xbox Series X|S mają być spowodowane ogromnym zainteresowaniem ze strony graczy. Firma Microsoft stara się robić wszystko, by nadążyć z dostarczaniem sprzętu do sklepów, ale możliwości produkcyjnych nie jest w stanie przeskoczyć.

Nasze linie montażowe pracują z pełną wydajnością. Spodziewamy się, że dopiero na początku drugiego kwartału przyszłego roku będziemy w stanie dostarczyć tyle konsol, że pokryjemy pełne zapotrzebowanie. Produkcja konsol będzie przez ten czas pracować z taką samą wydajnością jak w okresie przedświątecznym.

Niektórych informacje o braku konsol w sklepach mogą zdziwić. W Polsce bez problemu je dostaniemy, nawet gdy wejdziemy prosto z ulicy do wybranego marketu (co sam sprawdziłem ostatnio w kilku sklepach stacjonarnych). Jednak gdy popatrzymy na kraje Europy Zachodniej i Stany Zjednoczone, zobaczymy, że tam faktycznie są ogromne braki. W zeszłym tygodniu Amazon rozsyłał informację, że część zamówień przedpremierowych może nie zostać zrealizowana przed świętami Bożego Narodzenia.

Być może powinniśmy dać znać zachodnim graczom, że u nas znajdą Xboksa Series X|S?

  1. Xbox – oficjalna strona
  2. Recenzja Xbox Series X - Microsoft odrobił lekcje
  3. Recenzja Xbox Series S - konsola dla ludzi, którzy nie interesują się grami