Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 16 listopada 2020, 13:02

autor: "Bartłomiej Sagan"

Premiera iPhone 12; użytkownicy donoszą o problemach

Kolejna z wielkich premier sprzętowych nie poszła zgodnie z planem. Użytkownicy urządzeń z rodziny iPhone 12 donoszą o paru problemach trapiących nowe smartfony.

Rzadko zdarza się, by premiera nowego sprzętu przebiegła gładko. Jak się okazuje, w przypadku nowych urządzeń są to dosyć znaczne usterki. Chodzi mianowicie o ekran, który wybiórczo rejestruje dotyk palca przy próbie odblokowania telefonu. Jeśli ta sztuka, po wielu próbach, powiedzie się, to w dalszym użytkowaniu nie stwierdzono dalszych kłopotów. Warto dodać, że problem zdaje się dotyczyć jedynie iPhone 12 mini, czyli najmniejszego przedstawiciela najnowszej serii smartfonów od Apple.

Premiera iPhone 12; użytkownicy donoszą o problemach - ilustracja #1
Oby Apple w oświadczeniu nie stwierdziło, że ,,te typy tak mają"

Wiadomości widmo SMS są natomiast zgłaszane już przy każdym z typów iPhone 12. Użytkownicy informują o wiadomościach z czatów grupowych, które nigdy nie docierają do adresata. Co ciekawe, pojawiają się sprzeczne doniesienia na temat tego, czy problem dotyczy też starszych urządzeń Apple. Możliwym winnym sytuacji jest więc aktualizacja 14.2 systemu operacyjnego iOS.

Oficjalna przyczyna nie jest obecnie znana, sama firma z Cupertino nie wydała też dotychczas oświadczenia w tej sprawie. Nabywcom pozostaje czekać, aż pojawi się stosowna łatka naprawiająca usterki.