Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 14 kwietnia 2019, 17:37

Poznaliśmy możliwą datę premiery i cenę Xboksa One S bez czytnika

Serwis WinFutre opublikował obrazki, mające rzekomo przedstawiać niezapowiedzianą jeszcze nową wersję konsoli Xbox One S bez czytnika Blu-ray. Miałaby ona trafić na sklepowe półki na początku maja.

Kwestią czasu wydaje się być oficjalne potwierdzenie informacji, że firma Microsoft planuje wypuszczenie konsoli Xbox One S w wersji All-Digital – a więc pozbawionej czytnika płyt Blu-ray. O możliwości takiej po raz pierwszy pisaliśmy miesiąc temu, teraz zaś niemiecki portal WinFuture opublikował obrazki pokazujące sprzęt pozbawiony fizycznego napędu. Redaktorzy serwisu twierdzą, że gigant z Redmond ujawni najnowszą edycję swojej konsoli już 16 kwietnia.

Poza brakiem czytnika płyt nowa wersja Xboksa One S na zdjęciach nie różni się niczym od oryginału. / źródło: WinFuture. - Poznaliśmy możliwą datę premiery i cenę Xboksa One S bez czytnika - wiadomość - 2019-04-14
Poza brakiem czytnika płyt nowa wersja Xboksa One S na zdjęciach nie różni się niczym od oryginału. / źródło: WinFuture.

Xbox One S All-Digital miałby trafić na półki sklepowe w Europie niecały miesiąc później, 7 maja, w cenie 230 euro – około 986 złotych, a więc o ponad 100 złotych taniej niż zwyczajny Xbox One S w oficjalnym sklepie Microsoftu. Brak czytnika Blu-ray platforma miałaby nadrabiać dyskiem twardym o pojemności 1 TB i zainstalowanymi odgórnie trzema produkcjami – Minecraftem, Forzą Horizon 3 i Sea of Thieves. Poza usunięciem napędu fizycznego konsola wcale się nie zmieniła – co może być pewnym rozczarowaniem dla tych, którzy liczyli na nieco bardziej kompaktowy sprzęt.

Doniesienia te nie zostały oczywiście potwierdzone przez giganta z Redmond, ale wypuszczenie na rynek platformy umożliwiającej korzystanie wyłącznie z dystrybucji cyfrowej zdecydowanie pasowałoby do panujących w Microsofcie trendów odchodzenia od tradycyjnych, pudełkowych wersji gier. Sprzedaż fizycznych wydań spada z roku na rok, na popularności zyskują natomiast takie abonamenty jak Xbox Game Pass. I o ile trudno sobie wyobrazić, by firma całkowicie zrezygnowała z czytników Blu-ray przy okazji dziewiątej generacji konsol, to gigant z Redmond wyraźnie przygotowuje i siebie, i graczy na świat interaktywnej rozrywki, w którym płyty staną się reliktem przeszłości.

  1. Oficjalna strona internetowa Xbox Polska