Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 2 lutego 2023, 19:10

Poznaliśmy ceny nowych Ryzenów 3D - tanio nie będzie

Konsumenci chcący zakupić procesory Ryzen 7000X3D nareszcie doczekali się konkretów. AMD ustaliło datę debiutu nowej generacji układów z pamięcią 3D V-Cache.

Źródło fot. AMD
i

Na początku roku „Czerwoni” zaprezentowali trzy nowe procesory, należące do serii Ryzen 7000X3D. Podczas prezentacji zabrakło tak naprawdę najważniejszej informacji – daty premiery. Według spekulacji CPU te miały trafić do sprzedaży 14 lutego, jednak szybko zostało to zdementowane przez AMD.

Na oficjalny komunikat na ten temat trzeba było czekać aż do teraz. „Czerwoni” poinformowali, że modele Ryzen 9 7950X3D oraz Ryzen 9 7900X3D pojawią się na rynku 28 lutego. Na najsłabszy procesor z pamięcią 3D V-Cache trzeba będzie poczekać do 6 kwietnia (via NotebookCheck).

Procesory AMD kupisz tutaj

Ponadto AMD podało również sugerowane ceny dla każdego z przedstawicieli CPU nowej generacji. Flagowy Ryzen 9 7950X3D będzie kosztował dokładnie tyle samo, ile Ryzen 9 7950X w momencie premiery, czyli 699 dolarów amerykańskich (około 3700 złotych z VAT).

Poznaliśmy ceny nowych Ryzenów 3D - tanio nie będzie - ilustracja #1

Oficjalne ceny procesorów AMD Ryzen 7000X3DŹródło: AMD

Za Ryzena 9 7900X3D przyjdzie konsumentom zapłacić 599 dolarów (około 3135 złotych z VAT). Najtańszym układem będzie Ryzen 7 7800X3D, dla którego MSRP ustalone zostało na poziomie 449 dolarów (około 2369 złotych z VAT). Na razie nie wiadomo, jaka będzie oficjalna cena procesorów w polskich sklepach.

Poznaliśmy ceny nowych Ryzenów 3D - tanio nie będzie - ilustracja #2

Wydajność procesora Ryzen 7 7800X3D w rozdzielczości Full HDŹródło: AMD

Poznaliśmy ceny nowych Ryzenów 3D - tanio nie będzie - ilustracja #3

Wydajność procesora Ryzen 9 7950X3D w rozdzielczości Full HDŹródło: AMD

Co zaoferują nowe propozycje AMD w porównaniu z poprzednią generacją? Przede wszystkim zauważalny wzrost wydajności, co ma być zasługą większej pojemności pamięci podręcznej.

Według wewnętrznych testów producenta, Ryzen 7 7800X3D powinien być wyraźnie wydajniejszy od starszego Ryzena 7 5800X3D, Ryzen 9 7950X3D ma z kolei okazać się mocniejszy od konkurencyjnego modelu Intel Core i9-13900K.

Czy jednak tak będzie w praktyce, przekonamy się po pierwszych niezależnych testach. Warto na koniec wspomnieć, że procesory Ryzen 7000X3D pozbawione będą możliwości podkręcenia. Użytkownicy posiadający te układy otrzymają możliwość overclockingu pamięci RAM i magistrali Infinity Fabric. Pozostaje mieć nadzieję, że AMD zadba o odpowiednią ilość egzemplarzy.

Poznaliśmy ceny nowych Ryzenów 3D - tanio nie będzie - ilustracja #4

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTubetvtech, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów i usług, których oferty prezentowane są powyżej.

Marcin Nic

Marcin Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

więcej