Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 18 kwietnia 2019, 16:15

autor: Serek

Pogłoska: Nintendo Switch Lite jesienią, model Pro opóźniony

W sieci pojawiły się kolejne plotki dotyczące nowych wersji konsoli Nintendo. Switch Lite ma rzekomo zadebiutować jesienią tego roku, Pro natomiast trafi do sprzedaży z opóźnieniem, czego przyczyną są problemy techniczne.

Już niedługo prawdopodobnie poznamy inne wersje tej konsoli. - Pogłoska: Nintendo Switch Lite jesienią, model Pro opóźniony - wiadomość - 2019-04-18
Już niedługo prawdopodobnie poznamy inne wersje tej konsoli.

W sieci po raz kolejny pojawiły się nieoficjalne doniesienia na temat dwóch nowych wersji Nintendo Switch - Lite oraz Pro. Tym razem pochodzą one z japońskiego serwisu Nikkei. Możemy się z nich dowiedzieć, że Nintendo planuje wypuścić na rynek budżetową wersję Switcha (nazywaną roboczo Lite), która będzie mniejsza oraz lepiej przystosowana do przenośnej zabawy. Nie oznacza to jednak, że (wbrew wcześniejszym przypuszczeniom) sprzętu nie będzie można podłączyć do telewizora. Niestety, nowego Switcha dostaniemy dopiero jesienią tego roku, a nie latem, na co wskazywały wcześniejsze plotki.

Mamy także smutną wiadomość dla użytkowników, którzy oczekiwali na premierę wersji Pro. Źródło nie podało nawet przybliżonej daty debiutu, jednak urządzenie ma zaliczyć spore opóźnienie. Główną przyczyną „obsuwki” są kwestie techniczne. Mówi się o problemach z działaniem systemu oraz zużyciem energii.

Od premiery Nintendo Switch minęły już ponad dwa lata. Urządzenie świetnie się sprzedaje i z miesiąca na miesiąc przynosi wielkiemu „N” coraz większe zyski. Konsola może się także pochwalić rosnącą bazą dostępnych gier, których liczba wynosi już ponad dwa tysiące. Nowe modele mogą przyczynić się do jeszcze większego wzrostu jej popularności.

  1. Oficjalna strona internetowa Nintendo Switch

Ostatnia aktualizacja: 2019-04-18

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach