Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 29 lipca 2020, 09:02

autor: Aquma

Podzespoły do PS5 i Xbox Series X będą na czas – AMD uspokaja

Prezes koncernu AMD – dr Lisa Su – potwierdziła, że planowane na ten rok produkty „czerwonych” powinny trafić na rynek zgodnie z planem. Dotyczy to zarówno procesorów Ryzen 4000, GPU Big Navi oraz podzespołów, na których będą bazowały obydwie zapowiedziane konsole dziewiątej generacji – PlayStation 5 i Xbox Series X.

Podzespoły do PS5 i Xbox Series X będą na czas – AMD uspokaja - ilustracja #1
AMD nie przewiduje opóźnień.

W czasie spotkania podsumowującego wyniki finansowe w drugim kwartale prezes AMD – dr Lisa Su – potwierdziła, że wszystkie planowane na 2020 rok produkty firmy powinny ukazać się zgodnie z planem (za portalem The Verge). Chodzi tutaj zarówno o procesory Ryzen 4000 (bazujące na architekturze Zen 3), kartę graficzną Big Navi (architektura RDNA 2) oraz podzespoły wykorzystywane przy produkcji konsol nowej generacji – PlayStation 5 i Xboksa Series X.

Przy okazji dowiedzieliśmy się też, że „czerwoni” zaliczyli bardzo udany kwartał. Jest to w pewnej mierze zasługa mobilnych wersji CPU Ryzen 4000, które trafiają do coraz większej liczby bardzo dobrze ocenianych laptopów. Dr Lisa Su zdradziła, że przychody ze sprzedaży komputerów przenośnych bazujących na nowej technologii koncernu rosną szybciej, niż w przypadku jakiegokolwiek mobilnego procesora w historii AMD.

  1. AMD – strona oficjalna
  2. PlayStation 5 – strona oficjalna
  3. Xbox Series X – strona oficjalna