Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 1 marca 2020, 11:45

autor: Froozyy

Plotka: PS5 Pro dorówna mocą Xbox Series X; Microsoft szykuje słabszą wersję konsoli

Według najnowszych przecieków z forum NeoGAF konsola PlayStation 5 Pro dorówna mocą Xboksowi Series X, na temat którego nowe szczegóły zostały niedawno ujawnione. Dowiedzieliśmy się także, że Microsoft szykuje słabszą wersję urządzenia dziewiątej generacji z osiągami na poziomie bazowego PS5.

PS5 Pro zbliżone mocą do nowego Xboksa? - Plotka: PS5 Pro dorówna mocą Xbox Series X; Microsoft szykuje słabszą wersję konsoli - wiadomość - 2020-03-02
PS5 Pro zbliżone mocą do nowego Xboksa?
PRZECIEK W SKRÓCIE:
  • przeciek pojawił się na forum NeoGAF i jego autorem jest VFXVeteran - sprawdzony użytkownik forum, oznaczony jako „Branżowy Profesjonalista”;
  • według niego ujawnione niedawno szczegóły o Xboksie Series X dotyczą jego mocniejszej wersji, a ta podstawowa ma osiągać wydajność na poziomie zwykłego PlayStation 5;
  • natomiast PS5 Pro będzie w stanie konkurować z możliwościami Xboksa Series X (tego mocniejszego, o którym już wiemy).

Kilka dni temu poznaliśmy nowe szczegóły dotyczące specyfikacji konsoli nadchodzącej generacji od Microsoftu – Xboksa Series X. Zmodyfikowany procesor GPU AMD Zen 2 ma osiągać wydajność 12 teraflopów, czyli ponad ośmiokrotnie większą od oryginalnego Xboksa One i dwukrotnie od Xboksa One X. Urządzenie będzie także wyposażone w niewidziane wcześniej funkcje. Natomiast o konsoli Sony – PlayStation 5 – nadal wiemy na razie niewiele. Jednakże najnowsze doniesienia z forum NeoGAF zdradzają nam mniej więcej, czego możemy spodziewać się po japońskim urządzeniu. Miejcie cały czas na uwadze, że są to tylko plotki, a nie potwierdzone informacje.

Za przeciekiem stoi VFXVeteran (sprawdzony użytkownik forum, oznaczony jako „Branżowy Profesjonalista”). Według niego nowa konsola Xboksa, której możliwości zostały niedawno przedstawione, jest tą „lepszą wersją” urządzenia dziewiątej generacji, a Microsoft przedstawi dodatkowo jeszcze jego słabszą odmianę, której osiągi będą podobne do PS5 (ok. 9 teraflopów). Tym samym, jak już możecie się domyślać, PS5 Pro swoją mocą dorówna Xboksowi Series X (temu, o którym już wiemy).

Xbox Series X, którego szczegóły zostały zaprezentowane wczoraj (tj. 24 lutego), jest tą mocniejszą wersją konsoli nadchodzącej generacji. Pojawi się także podstawowy Xbox Series X, który będzie słabszy.

Sony wypuści dwa modele PlayStation. Bazowe PlayStation 5 osiągnie wydajność 9 teraflopów. PS5 Pro będzie natomiast konkurować z Xboksem Series X.

VFXVeteran zaznacza także, że mocniejsze wersje obu konsol będą drogie. Nie zna jeszcze dokładnej ceny, ale stawia, że będzie to coś w okolicach 600 dolarów (ok. 2,3 tys. zł). Nie wie także, kiedy Sony zamierza wydać PS5 Pro, ale zgaduje, że obie wersje pojawią się w tym samym czasie, czyli według oficjalnych informacji – na okres świąt Bożego Narodzenia 2020 roku.