Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 31 lipca 2016, 15:14

autor: Góral

PlayStation VR potrzebować ma wolnej przestrzeni o wymiarach 3 x 1,9 metra

Dzięki broszurze reklamowej, która pojawiła się w sieci, dowiedzieliśmy się, jakiej przestrzeni wymagać będzie PlayStation VR. Zainteresowani muszą powoli szykować 3 x 1,9 metra wolnego miejsca.

13 października bieżącego roku na rynku zadebiutuje PlayStation VR, czyli gogle rzeczywistości wirtualnej od firmy Sony przeznaczone do zabawy na PlayStation 4. Choć o samym urządzeniu wiemy już całkiem sporo, tak dzięki zdjęciu broszury reklamowej zamieszczonemu na forum Reddit dowiedzieliśmy się, jaki rozmiar musi mieć pomieszczenie, w którym będziemy grać. Okazało się bowiem, że do poprawnego działania sprzętu potrzebować mamy nieco przestrzeni, a dokładniej pisząc co najmniej 3 x 1,9 metra. Jest to wymiar obszaru do zabawy, a nie samego pokoju, który oczywiście musi być większy, choć w praktyce może się okazać, że wystarczy mniej wolnego miejsca, w końcu spora część z nadchodzących gier nie będzie zmuszała nas do wstawania i machania kontrolerami. Niemniej w ciasnych pokoikach graczy może być problem.

Broszura reklamowa PlayStation VR / Źródło: Reddit. - PlayStation VR potrzebować ma wolnej przestrzeni o wymiarach 3 x 1,9 metra - wiadomość - 2016-07-31
Broszura reklamowa PlayStation VR / Źródło: Reddit.
PlayStation VR w skrócie:
  • gogle rzeczywistości wirtualnej firmy Sony;
  • wymagać będą konsoli PlayStation 4;
  • sprzęt ukaże się 13 października bieżącego roku;
  • można go zamawiać w pre-orderach w cenie 1769 zł.

Przypominam, że PlayStation VR możecie zamawiać w przedsprzedaży w cenie 1769 zł (w większości sklepów, choć może uda Wam się znaleźć tańsze oferty). Urządzenie wyposażone będzie w ekran OLED o rozmiarze 5,7 cala i rozdzielczości 1920 x 1080 RGB (960 x 1080 RGB na każde oko). W pudełku znajdziemy oczywiście same gogle, moduł procesora, słuchawki, przewody HDMI i USB, zasilacz oraz złącze gogli VR. Natomiast jeżeli chodzi o gry, to PSVR doczeka się m.in. wyścigów DriveClub VR, Star Wars: Battlefront - X-Wing VR Mission, w którym polatamy X-Wingiem, strzelanki Rigs przeznaczonej głównie do multiplayera czy też Farpoint – FPS-a zaprojektowanego z myślą o kontrolerze PS VR Aim Controller.

PlayStation VR potrzebować ma wolnej przestrzeni o wymiarach 3 x 1,9 metra - ilustracja #2