Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 19 września 2015, 09:31

autor: Góral

PlayStation VR kosztować ma tyle, co nowa platforma do grania

Andrew House, prezes Sony Computer Entertainment, zdradził, że okulary wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR kosztować będą tyle, co nowa platforma do grania. Konkretnej ceny niestety nie ujawniono.

PlayStation VR, dawniej znane jako Project Morpheus, to okulary wirtualnej rzeczywistości od firmy Sony przeznaczone do współpracy z konsolą PlayStation 4. O samym sprzęcie wiemy już całkiem sporo, ale do tej pory japoński koncern nie kwapił się z podaniem jego ceny. Dziś jesteśmy już pewni, że nie będzie ona niska. Podczas rozmowy z przedstawicielem serwisu Bloomberg na targach Tokyo Game Show, Andrew House, prezes Sony Computer Entertainment, zdradził, że PlayStation VR kosztować będzie tyle, co nowa platforma do grania. Sugerowana cena PlayStation 4 w momencie debiutu w Polsce wynosiła około 1800 zł, więc najprawdopodobniej takich kosztów musimy się spodziewać w przypadku nowego gadżetu.

PlayStation VR kosztować ma tyle, co nowa platforma do grania - ilustracja #1
PlayStation VR w skrócie:
  • Okulary wirtualnej rzeczywistości
  • Cena sprzętu wynosić będzie tyle, co nowej platformy do grania
  • Premiera urządzenia odbędzie się w pierwszej połowie 2016 roku

W ramach porównania, konkurencyjny Oculus Rift sprzedawany jest obecnie za 350 dolarów, czyli niecałe 1300 zł. Nie jest to jednak komercyjna wersja, a sprzęt deweloperski, możliwe więc, że ostateczna edycja będzie tańsza. Tak czy siak, nawet gdyby PlayStation VR wyceniono na taką kwotę, w dalszym ciągu byłby to spory wydatek, zwłaszcza, że tak naprawdę nie wiemy, co koniec końców wyjdzie z tej wirtualnej rzeczywistości. Sony co prawda ujawniło, że przyszli użytkownicy urządzenia mogą liczyć na ponad 10 gier, które ukażą się w 2016 roku. To jednak niewiele, zwłaszcza, że wśród nich znajdą się tytuły pokroju Headmaster, czyli zabawy w odbijanie piłek głową, a chyba najciekawszą propozycją będzie strzelanka Rigs od studia Guerrilla Games.

Czekamy zatem na konkretną cenę i pełną listę nadchodzących produkcji. Tymczasem przypominam, że ostatnia wersja PlayStation VR została wyposażona w 5,7-calowy ekran OLED o rozdzielczości 1920x1080 pikseli, z częstotliwością odświeżania 120 Hz i opóźnieniami poniżej 18 ms. Premiera urządzenia ma się odbyć w pierwszej połowie 2016 roku.