Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 8 lutego 2021, 21:45

autor: Entelarmer

Sony nie nadąża z produkcją PS5, ale już zapowiada premierę konsoli w Chinach

Firma Sony potwierdziła termin debiutu PlayStation 5 w Chinach. Wygląda na to, że tamtejsi (i nie tylko) gracze będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

Premiera PlayStation 5 to dla nas już historia, ale część graczy nadal czeka na debiut nowej konsoli Sony na rodzimym rynku. Dopiero niedawno platforma trafiła do nabywców w Indonezji oraz Indiach. Jeszcze dłużej muszą poczekać obywatele innego azjatyckiego państwa. Jak donosi Daniel Ahmad (analityk z grupy Niko Partners), Sony potwierdziło oficjalny debiut PS5 w Chinach w drugim kwartale 2021 roku. Krajowy oddział firmy udostępnił filmik z okazji chińskiego Nowego Roku, w którym prezes Tatsuo Eguchi oraz wiceprezes Soeda Takehito ujawnili termin premiery konsoli.

Jak podaje Ahmad, konsola została zatwierdzona do wydania jeszcze w grudniu (podobnie jak Xbox Series X/S), a obecnie trwają przygotowania do uzyskania zgody na wydanie oprogramowania (co wymaga zaakceptowania przez Pekin każdej gry z osobna). Stąd być może tak późny termin debiutu urządzenia, choć niewykluczone, że ważniejszym powodem są problemy z dostawami. PlayStation 5 wciąż pozostaje towarem niemal niedostępnym, po części „dzięki” licznym spekulantom, ale swoje robią też problemy z produkcją, dotykające całą branżę komputerową. Co prawda PS5 i tak radzi sobie doskonale, ale to marna pociecha dla graczy wciąż czekających (niekoniecznie cierpliwie) na kolejne dostawy nowego PlayStation.

Sony nie nadąża z produkcją PS5, ale już zapowiada premierę konsoli w Chinach - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.