Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 19 listopada 2020, 09:39

autor: Adrian Werner

PS5 - polska premiera konsoli PlayStation

Za niecałą godzinę w polskich sklepach ruszy sprzedaż PlayStation 5, czyli wyprodukowanej przez firmę Sony konsoli nowej generacji. Zainteresowani powinni szykować się na duże problemy z dostępnością.

W SKRÓCIE:
  • PS5 zadebiutowało w Polsce;
  • zamówienia tylko online, w niektórych sklepach,
  • problemy z dostępnością,
  • możliwe opóźnienia realizacji zamówień, nawet do 15 grudnia.

Amerykanie już od tygodnia mogą się cieszyć PlayStation 5, a dzisiaj do zabawy wreszcie dołączą Polacy dzięki europejskiej premierze urządzenia. Na rynek trafią dwa modele - cena standardowego wariantu to 2299 złotych, a tańszy PS5 Digital Edition, pozbawiony napędu optycznego, kosztuje 1849 zł.

Pewnym zaskoczeniem okazał się fakt, że wbrew tradycji sprzedaż nie ruszyła o północy. Rodzime sklepy wydały komunikaty informujące, że PS5 można będzie zamawiać dopiero dzisiaj od godziny 10:00. Warto dodać, że konsol nie znajdziemy w sklepach stacjonarnych. Pandemia koronawirusa spowodowała, że PlayStation 5 kupimy tylko online, w takich sieciach jak Neonet, Media Markt czy Media Expert (zarówno w wersji standardowej, jak i Digital Edition).

Niestety, szykują się duże problemy z dostępnością konsol na polskim rynku. Już teraz wiemy, że zabraknie ich sklepach RTV Euro AGD, a sieci x-kom i Empik będą w stanie realizować zamówienia dopiero w przyszłym roku.

Co gorsza, nawet osoby, którym dzisiaj uda się zamówić konsolę, niekoniecznie otrzymają ją szybko. Media Markt na swojej stronie poświęconej PS5 właśnie dodał informację, że zamówienia zostaną zrealizowane w terminie do 15 grudnia tego roku.

Firma Sony przygotowała się na europejski debiut urządzenia, wypuszczając aktualizację systemu operacyjnego konsoli, oznaczoną numerem 20.02-02.25.00. Patch poprawia stabilność i wydajność PS5, więc powinien pomóc w uniknięciu problemów, o których donosili amerykańscy gracze.

  1. Recenzja PS5 - obietnica lepszego jutra
  2. Gry na premierę PlayStation 5 w Polsce - przegląd
  3. Centrum PS5
  4. Oficjalna strona marki PlayStation

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Nie kupiłeś PlayStation 5? Na pocieszenie zagraj w PS5 Simulator

Wysoka cena urządzenia w połączeniu z małą dostępnością konsoli na całym świecie powodują, że wiele osób na razie nie będzie w stanie kupić PlayStation 5. Zainteresować je może humorystyczna gra PS5 Simulator, którą opracował Alex Grade.

Gracze wcielają się w posiadacza nowo zakupionego next-gena firmy Sony. Możemy odebrać paczkę z konsolą sprzed drzwi, wypakować urządzenie i podłączyć je do telewizora. Dzięki dosyć realistycznemu silnikowi fizycznemu gra pozwala również bawić się kablami i manipulować większością przedmiotów w wirtualnym domu.

PS5 Simulator jest darmową produkcją i można ją pobrać z serwisu Itch.io. Jeśli gra Wam się spodoba, to warto rozważyć wsparcie jej autora drobnym datkiem za pośrednictwem serwisu PayPal.

  1. PS5 Simulator – pobierz grę