Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 13 listopada 2020, 18:00

Premiera PS5 w Polsce - x-kom wyśle dopiero w 2021 roku

Osoby, które zakupiły konsolę PlayStation 5 w przedsprzedaży w x-komie, nie otrzymają swojego zamówienia na czas. Jeśli zastanawiacie się, kiedy PS5 będzie w sklepach x-kom, to redaktorzy naszego serwisu dowiedzieli się, że urządzenia mają trafić do graczy na początku 2021 roku.

Redaktorzy GRYOnline.pl – Adam Zechenter i Karol Ryka – oraz redaktor naczelny Krystian Smoszna, którzy prywatnie zamawiali PlayStation 5 w sklepie x-kom, odbyli niezależne rozmowy z przedstawicielami firmy, podczas których zostali poinformowani, że PS5 nie trafi do nich w tym roku. Poza tym otrzymaliśmy również oświadczenie, z którego jasno wynika, że każdy, kto zamówił konsolę Sony w przedsprzedaży w x-kom, nie otrzyma swojego sprzętu na czas. Pierwsze urządzenia mają pojawić się dopiero za kilka tygodni (czyli według rozmów telefonicznych na początku 2021 roku). Oficjalne stanowisko, które otrzymaliśmy od rzecznika prasowego firmy Kamila Szwarbuły, możecie przeczytać poniżej.

Informację o tym, że nie dostaniemy na premierę konsol bezpośrednio od producenta, otrzymaliśmy dzień po wystartowaniu przedsprzedaży. A przecież oferowaliśmy najlepszą cenę na rynku, więc tych zamówień mieliśmy naprawdę dużo. Próbowaliśmy działać. Mamy kontakty z dostawcami na całym świecie, więc chcieliśmy zdobyć PS5 z innych źródeł. To nam się nie udało. Zawiedliśmy. Spodziewamy się, że pierwsze konsole będziemy mieć dopiero za kilka tygodni. Wiem, to długo. Możemy w tym momencie jedynie przeprosić i zaproponować rekompensatę. Każda osoba, która zamówiła u nas PlayStation 5, niezależnie od tego, czy chce z nami poczekać na dostawę, czy zrezygnuje z zamówienia, dostanie od nas bon. 100 złotych na dowolne zakupy w x-komie można wykorzystać do końca tego roku.

Warto na koniec zaznaczyć, że problemy z dostarczeniem konsol PS5 do x-komu wynikają najpewniej z tego, iż sklep ten nie jest autoryzowanym partnerem Sony (tak jak np. Media Markt). Trzeba również pamiętać, że podobne przypadki mogą zdarzyć się u innych sprzedawców, bowiem cały czas mówi się o ograniczonej dostępności sprzętu nowej generacji.