Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 5 listopada 2020, 17:49

autor: washi

Sprzedaż PS5 w dniu premiery tylko online

Sony na oficjalnym blogu poinformowało nas o tym, że w dniu premiery PS5 nie kupimy konsoli w żadnym ze sklepów stacjonarnych. Sprzedaż będzie prowadzona tylko online.

Wczoraj informowaliśmy Was o decyzji polskiego rządu związanej z zamknięciem wielu sklepów, w tym tych z elektroniką, co na pewno odbije się na sprzedaży konsol nowej generacji. W tej sprawie od razu wypowiedział się polski oddział Microsoftu – w oświadczeniu producent zapewnił, że liczba konsol, które trafią do sklepów, nie ulegnie zmianie. Zostało nam więc oczekiwanie na odpowiedź Sony w zaistniałej sytuacji – na europejskim blogu poinformowano nas dzisiaj o tym, że PlayStation 5 w dniu premiery (w zależności od regionu, 12 lub 19 listopada) będzie dostępne tylko w sprzedaży online. Żaden egzemplarz konsoli nie trafi fizycznie do sklepów.

Firma prosi również, byśmy nie ustawiali się w kolejkach pod sklepami w nadziei, że zakupimy PS5, ze względu na dzisiejszy komunikat oraz nasze zdrowie. Gracze, którzy zamówili konsole w przedsprzedaży z opcją odbioru w sklepie stacjonarnym, powinni wyczekiwać informacji o możliwości otrzymania sprzętu i ewentualnej zmiany sposobu dostawy.

  1. PlayStation 5 – strona oficjalna