Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 20 lipca 2021, 18:40

Sony „odchudziło” PlayStation 5 Digital - powstała lżejsza wersja konsoli

Dostępna w sieci dokumentacja wskazuje na to, że Sony pod koniec tego miesiąca zacznie wysyłać do sklepów nową wersję konsoli PlayStation 5 Digital. Zmiany wprowadzone przez producenta są minimalne, ale przełożyły się na obniżoną wagę sprzętu.

Wszyscy, którzy śledzą rynek konsolowy, wiedzą, że konstrukcja urządzeń nie jest wyryta w kamieniu. Z czasem, głównie z powodów oszczędnościowych, producenci wprowadzają drobne modyfikacje do podzespołów, przebudowują np. płyty główne lub stosują elektroniczne komponenty od innych firm, ale bez widocznych zewnętrznych zmian w sprzęcie. Wygląda na to, ze PlayStation 5 doczeka się pierwszej takiej rewizji. Według informacji widniejących w dokumentacji japońskich sklepów internetowych, jeszcze w tym miesiącu do kupujących trafi nowy wariant PlayStation 5 Digital oznaczony jako CFI-1100B01.

Porównanie obu modeli. Źródło: Twitter @Nibellion

Nadchodząca rewizja PS5 Digital zaoferuje nieco inny sposób instalacji nóżki konsoli w pozycji pionowej - producent wymienił rodzaj używanej do tego śrubki, którą dzięki profilowanej główce wkręcimy teraz solidnie bez używania śrubokręta czy jakiegoś płaskiego, sztywnego przedmiotu. Co jednak znacznie ciekawsze, urządzenie jest też lżejsze od poprzedniej wersji aż o 300 gramów (spadek wagi z 3,9 kg na 3,6 kg). Nie jest do końca jasne, skąd wzięła się tak pokaźna różnica, ale podejrzewa się, że może być ona wynikiem zastosowania lżejszych komponentów chłodzących (radiatory i wentylatory). Prawdę poznamy dopiero, gdy któryś z posiadaczy konsoli sprawdzi jej wnętrze. Standardowa wersja PS5 z napędem optycznym nie została na razie w żaden sposób zmieniona.

Sony „odchudziło” PlayStation 5 Digital - powstała lżejsza wersja konsoli - ilustracja #2

Zapraszamy Was na nasz nowy kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

  1. Oficjalna strona marki PlayStation