Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 3 grudnia 2013, 12:05

autor: Marcin "Sarge" Skierski

PlayStation 4 w rękach ponad 2,1 milionów graczy na całym świecie

Firma Sony Computer Entertainment podała najświeższe wyniki sprzedaży PlayStation 4. Do 1 grudnia konsola znalazła 2,1 miliony nabywców na całym świecie. Obecnie sprzęt jest oficjalnie dostępny w 32 krajach.

Firma Sony Computer Entertainment poinformowała, że do 1 grudnia bieżącego roku konsola PlayStation 4 sprzedała się na całym świecie w liczbie ponad 2,1 milionów sztuk. Tym razem wzięto pod uwagę nie tylko Stany Zjednoczone i Kanadę, ale też wszystkie europejskie kraje, w których nowa platforma sprzętowa zadebiutowała 29 listopada.

Japoński gigant ogłosił, że w Europie i Australazji (obszar obejmujący m.in. Australię, Nową Zelandię i Nową Gwineę) do końca ubiegłego tygodnia sprzedało się 700 tysięcy konsol PlayStation 4. Oznacza to, że w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie rozeszło się 1,4 miliona sztuk. Warto w tym miejscu dodać, że popyt jest jeszcze większy, bo w większości sklepów na całym świecie konsole zostały wyprzedane, a wielu graczy musiało obejść się smakiem.

Premiera konsoli PlayStation 4 okazała się dużym sukcesem firmy Sony - PlayStation 4 w rękach ponad 2,1 milionów graczy na całym świecie - wiadomość - 2013-12-03
Premiera konsoli PlayStation 4 okazała się dużym sukcesem firmy Sony

„PlayStation 4 miało najlepszą amerykańską premierę w historii marki PlayStation i ten niesamowicie udany start jest kontynuowany w Europie, Australazji oraz Ameryce Łacińskiej. Wciąż istnieje bardzo silne zapotrzebowanie na sprzęt, przytłaczające ograniczoną ilość konsol dostępnych na rynku, ale cały czas pracujemy nad zaspokojeniem oczekiwań i do końca roku dostarczymy dodatkowe partie konsol naszym partnerom detalicznym” – tak świetne wyniki skomentował Andrew House, prezes Sony Computer Entertainment.

Premiera PlayStation 4 nastąpiła 15 listopada w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, a 29 listopada konsola zadebiutowała w Europie, Australazji oraz Ameryce Łacińskiej. Obecnie sprzęt jest oficjalnie dostępny łącznie w 32 krajach na całym świecie. 22 lutego 2014 roku nowa platforma sprzętowa firmy Sony ukaże się w Japonii.