Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 4 lutego 2017, 09:39

autor: Góral

PlayStation 4 Pro - Boost Mode potwierdzony

Wczoraj informowaliśmy o nowej funkcji konsoli PlayStation 4 Pro, która przyspieszy działanie starszych gier. Dziś firma Sony potwierdziła istnienie Boost Mode - doczekamy się go wraz z aktualizacją 4.50.

Wczoraj, wraz z informacjami o nowej aktualizacji konsoli PlayStation 4, w sieci pojawiły się doniesienia o specjalnej funkcji PlayStation 4 Pro, przyspieszającej działanie starszych gier. Firma Sony potwierdziła istnienie Boost Mode – ekskluzywnej opcji dostępnej oczywiście tylko na mocniejszym modelu japońskiego sprzętu do grania. Po jej włączeniu urządzenie wskakuje na wyższe obroty – zarówno w przypadku GPU, jak i CPU – dzięki czemu produkcje sprzed premiery PS4 Pro mogą działać lepiej. Np. jeżeli jakaś gra miała problemy z utrzymaniem 30 klatek na sekundę, to z Boost Mode jest spora szansa, że ta niedoróbka zostanie zmniejszona. Z kolei w przypadku długich czasów ładowania się poziomów, powinny one zostać skrócone.

Starsze gry wkrótce powinny zacząć lepiej działać na PlayStation 4 Pro. - PlayStation 4 Pro - Boost Mode potwierdzony - wiadomość - 2017-02-06
Starsze gry wkrótce powinny zacząć lepiej działać na PlayStation 4 Pro.

Oczywiście korzyści płynące z nowej funkcji raczej nie będą tak dobre, jak zoptymalizowanie gry przez dewelopera, ale lepsze to niż nic. Z oceną rozwiązania warto się jednak wstrzymać do czasu testów, które z pewnością się pojawią po oficjalnej premierze aktualizacji 4.50.

Przypominamy, że testowana jeszcze łatka doda także wyczekiwaną obsługę zewnętrznych dysków twardych. PlayStation 4 obsługiwać ma HDD w standardzie USB 3.0 o pojemności do 8 TB. Jeżeli więc chcieliście tanim kosztem powiększyć miejsce na „twardzielu” w swojej konsoli, to wkrótce otrzymacie taką możliwość.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o najnowszych wynikach sprzedaży wszystkich modelów PlayStation 4. W opublikowanym ostatnio raporcie finansowym koncern Sony zdradził, że sprzęt do końca 2016 roku został wysłany do sklepów w liczbie 57,1 miliona sztuk, z czego 9,7 miliona powędrowało do sprzedawców w ostatnich trzech miesiącach.