Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2017, 10:28

autor: Góral

Fallout Shelter za kilka dni na Xboksie One i Windowsie 10

Firma Bethesda Softworks poinformowała, że darmowa gra Fallout Shelter ukaże się 7 lutego na konsoli Xbox One oraz systemie operacyjnym Windows 10 (Windows Store).

W połowie czerwca 2015 roku na urządzeniach mobilnych zadebiutowała gra Fallout Shelter. Tytuł zaskarbił sobie sympatię wielu osób, więc po roku doczekał się wersji na komputery osobiste. Okazało się jednak, że to nie koniec przygody studia Bethesda Softworks z tym projektem. Firma poinformowała, że tytuł zadebiutuje 7 lutego na konsoli Xbox One oraz na pecetach z systemem operacyjnym Windows 10. W obu przypadkach będziemy mieć do czynienia z grą free-to-play. Produkcja dołączy do programu Xbox Play Anywhere, dzięki czemu pomiędzy obiema platformami będziemy przenosić osiągnięcia, postępy itd. Więcej informacji nie zdradzono (no może poza tą o obsłudze pada z XOne, ale to przecież oczywiste), ale jeżeli graliście w ten projekt wcześniej, to doskonale wiecie, czego oczekiwać.

Fallout Shelter za kilka dni na Xboksie One i Windowsie 10 - ilustracja #1

Warto zwrócić jeszcze uwagę, że nowa wersja Fallouta Shelter dostępna będzie w Windows Store. Do tej pory PC-towcy musieli instalować aplikację firmy Bethesda, by cieszyć się grą. Firma nie wypuściła jej bowiem nigdzie indziej – ani na Steamie, ani na innych platformach cyfrowej dystrybucji. Sklep Microsoftu będzie wyjątkiem. Wymagania sprzętowe raczej nie zmienią się w porównaniu do dostępnej obecnie wersji, więc projekt zadowoli się komputerem wyposażonym w:

  • Procesor: Intel Core 2 Quad Q9550 2.83 GHz;
  • Karta grafiki: Nvidia GeForce GTS 250 1 GB lub AMD Radeon HD 6970 1 GB;
  • Pamięć: 2 GB RAM;
  • Twardy dysk: 2 GB wolnego miejsca;
  • System operacyjny: Windows 7 64-bit.