Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2017, 10:50

Duchowy spadkobierca serii Descent zalicza opóźnienie. Overload ukaże się jesienią

Twórcy gry Overload zapowiedzieli, że ich produkcja nie ukaże się, tak jak wcześniej zapowiadano, w marcu. Tytuł zaliczy kilka miesięcy opóźnienia i zadebiutuje jesienią.

Dodatkowe kilka miesięcy poczekamy na duchowego spadkobiercę popularnej serii Descent, grę Overload. Deweloperzy ze studia Revival poinformowali na stronie projektu w serwisie Kickstarter, że planowana na marzec tego roku produkcja ukaże się jesienią. Tryb wieloosobowy ma zostać dodany w cztery do sześciu miesięcy po premierze kampanii.

Poza opóźnieniem premiery są też dobre wieści – już wkrótce będziemy mogli przetestować Overload w wersji próbnej. - Duchowy spadkobierca serii Descent zalicza opóźnienie. Overload ukaże się jesienią - wiadomość - 2017-02-04
Poza opóźnieniem premiery są też dobre wieści – już wkrótce będziemy mogli przetestować Overload w wersji próbnej.

Twórcy przyznali szczerze, że prace zajmują im po prostu zdecydowanie więcej czasu, niż przewidywano – zresztą, jak możemy przeczytać w aktualizacji, jesienna premiera też nie jest w stu procentach pewna. Jednocześnie zapewnili, że tytuł wciąż prezentuje się świetnie, a od listopada, kiedy osoby, które wsparły projekt na Kickstarterze otrzymały dostęp do wersji demo, zaimplementowano sporo nowej zawartości. Deweloperzy usprawnili wygląd automapy, znacząco ulepszyli tryb wyzwań, a także dodali kolejne poziomy, przeciwników, dźwięki oraz muzykę. Najprawdopodobniej zresztą już wkrótce będziemy mogli wypróbować te elementy w akcji – Revival przygotowuje bowiem kolejną wersję próbną, która tym razem zostanie udostępniona wszystkim graczom. Możemy się jej spodziewać za kilka tygodni.

Ufundowana przez Kickstartera gra trafi na PC, Xboksa One oraz PlayStation 4. - Duchowy spadkobierca serii Descent zalicza opóźnienie. Overload ukaże się jesienią - wiadomość - 2017-02-04
Ufundowana przez Kickstartera gra trafi na PC, Xboksa One oraz PlayStation 4.

Reakcja fanów na stronie projektu jest bardzo wyrozumiała – zdecydowana większość graczy woli poczekać dodatkowe parę miesięcy, niż dostać produkt wybrakowany. Tym bardziej, że po coraz mniej popularnym, coraz gorzej ocenianym i coraz rzadziej aktualizowanym Descent: Underground, Overload może się okazać jedną z ostatnich szans, by w dobrym stylu przypomnieć światu o gatunku strzelanin 6DoF.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Overload
  2. Gra Overload w serwisie Kickstarter