Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 13 listopada 2013, 12:00

autor: Sarge

PlayStation 4 i Xbox One z największą liczbą pre-orderów w historii Amazona

Sieć sklepów Amazon poinformowała o rekordowej liczbie pre-orderów na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Również Yves Guillemot z firmy Ubisoft przewiduje, że obie platformy sprzętowe będą miały bardzo udane premiery.

DATY PREMIER KONSOL NOWEJ GENERACJI:
  • PlayStation 4 w USA – 15.11.2013
  • Xbox One w USA i w części Europy – 22.11.2013
  • PlayStation 4 w Europie – 29.11.2013

Amazon poinformował, że łączna liczba zamówień przedpremierowych na PlayStation 4 oraz Xboksa One jest tak duża, że czyni to te konsole największą premierą w historii tej sieci sklepów. Lepszy wynik osiągnął swego czasu tylko czytnik e-booków Amazon Kindle, ale jest to zrozumiałe, jako że jest to produkt Amazona, który nie był sprzedawany nigdzie indziej.

Magazyn sieci sklepów Amazon jest przygotowany na piątkową premierę PlayStation 4 w USA - PlayStation 4 i Xbox One z największą liczbą pre-orderów w historii Amazona - wiadomość - 2013-11-13
Magazyn sieci sklepów Amazon jest przygotowany na piątkową premierę PlayStation 4 w USA

Niestety, Amazon nie podał dokładnych statystyk dotyczących nadchodzących konsol nowej generacji. Zdradzono tylko, że łączna liczba pre-orderów tych dwóch platform sprzętowych jest „niemal dwa razy większa” niż ogólna sprzedaż gier podczas Czarnego Piątku w 2012 roku. Przypomnijmy, że w Stanach Zjednoczonych jest to symboliczny dzień oznaczający początek przedświątecznego szału zakupowego. Wiele sklepów notuje wtedy rekordowe zyski, przyciągając klientów atrakcyjnymi promocjami. Ubiegłoroczny Czarny Piątek miał miejsce 23 listopada, a w tym roku przypada na 29 listopada.

Na temat popularności konsol nowej generacji wypowiedział się też Yves Gullemot, prezes firmy Ubisoft. Jego zdaniem PlayStation 4 jest częściej zamawianą przedpremierowo platformą sprzętową, ale jednocześnie przewiduje poprawę wyników sprzedaży Xboksa One jeszcze przed końcem bieżącego roku. Guillemot uważa, że obie konsole będą miały bardzo udane premiery.

W sierpniu firma Sony ogłosiła, że złożono milion pre-orderów na PlayStation 4. Do tej pory wynik ten prawdopodobnie jeszcze wzrósł, na co wskazują optymistyczne wypowiedzi przedstawicieli japońskiego giganta. Do końca bieżącego roku fiskalnego (31 marca 2014 roku) firma Sony planuje sprzedać przynajmniej 5 milionów konsol PlayStation 4. Koncern Microsoft do tej pory nie podzielił się podobnymi informacjami.