Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 9 marca 2017, 10:48

PlayStation 4 - aktualizacja 4.50 jeszcze dziś? [Aktualizacja #2: łatka 4.50 jest już dostępna]

Jeszcze dziś na konsoli PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro ma pojawić się aktualizacja 4.50. Według obietnic deweloperów, przyniesie ona między innymi wsparcie dla zewnętrznych dysków twardych i filmów 3D w rzeczywistości wirtualnej oraz wprowadzi Tryb turbo na PS4 Pro.

Aktualizacja #2: Łatka 4.50 jest już dostępna do ściągnięcia na PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro.

Aktualizacja #1: Według informacji z oficjalnego konta PlayStation Europe na Twitterze, aktualizacja 4.50 pojawi się na PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro 9 marca, czyli jutro. Z tej okazji twórcy przygotowali specjalny filmik prezentujący najważniejsze nowości. Można go obejrzeć tutaj.

O aktualizacji 4.50 oprogramowania PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro po raz pierwszy informowaliśmy w zeszłym miesiącu. Łatka ta, prawdopodobnie największa, jaka do tej pory pojawiła się na konsoli Sony, wchodziła wówczas w fazę testów. Dziś możemy napisać, że czas oczekiwania na nią powoli dobiega końca. Według jednego z użytkowników serwisu Reddit, który napisał do działu obsługi klienta japońskiego giganta w sprawie drobnej niedogodności, otrzymał on informację, że aktualizacja systemowa PlayStation 4 numer 4.50 pojawi się 7 marca, czyli w ciągu najbliższych kilku godzin. Co dokładnie ma ona przynieść?

Aktualizacja 4.50 przyniesie sporo zmian w konsoli PlayStation 4. - PlayStation 4 - aktualizacja 4.50 jeszcze dziś? [Aktualizacja #2: łatka 4.50 jest już dostępna] - wiadomość - 2017-03-09
Aktualizacja 4.50 przyniesie sporo zmian w konsoli PlayStation 4.

Po pierwsze, producenci wprowadzają w końcu możliwość bezproblemowego podłączania do konsoli przenośnych dysków twardych o pojemności maksymalnie 8 TB przez interfejs USB 3.0. Na urządzeniach tych będzie można między innymi instalować gry i przechowywać zapisane stany rozgrywki. Standardową pojemnością dysku twardego PlayStation 4 jest 500 GB. Znacznie ogranicza to pole manewru, jeśli chodzi o odpowiednie rozdysponowanie ilości miejsca przeznaczonego na gry (których waga niejednokrotnie przekracza 40 GB) i inne multimedia w tej wersji konsoli. Dzięki zastosowaniu przenośnych urządzeń do zapisywania danych problem ten powinien zniknąć.

W końcu będzie można bez problemu zapisywać swoje dane z konsoli na zewnętrznych dyskach twardych. - PlayStation 4 - aktualizacja 4.50 jeszcze dziś? [Aktualizacja #2: łatka 4.50 jest już dostępna] - wiadomość - 2017-03-09
W końcu będzie można bez problemu zapisywać swoje dane z konsoli na zewnętrznych dyskach twardych.

Po drugie, aktualizacja 4.50 ma dodać tak zwany Boost Mode. Jest on przeznaczony dla użytkowników PlayStation 4 Pro. Dzięki temu trybowi wszystkie gry wydane przed ukazaniem się tej odświeżonej wersji japońskiej platformy, które nie otrzymały stosownej łatki od producenta, będą mogły w pełni wykorzystać dobrodziejstwa ulepszonych parametrów PlayStation 4 Pro. Boost Mode ma umożliwić utrzymanie stabilnej, docelowej liczby klatek na sekundę w bardziej wymagających sprzętowo tytułach, jak chociażby Assassin’s Creed: Unity. Specjaliści z Digital Foundry już przyjrzeli się tej nowej funkcji. Wszystkie testy dały satysfakcjonujące wyniki.

Odświeżony wygląd menu szybkiego dostępu. - PlayStation 4 - aktualizacja 4.50 jeszcze dziś? [Aktualizacja #2: łatka 4.50 jest już dostępna] - wiadomość - 2017-03-09
Odświeżony wygląd menu szybkiego dostępu.

Po trzecie, wprowadzonych zostanie kilka drobnych zmian związanych z wyglądem menu oraz społecznościami. Wraz z łatką 4.50 będziemy mogli między innymi wybrać dowolny screen na swoją tapetę i dokładnie go wyedytować, aktualizować pasek aktywności naszego konta PlayStation Network i dodać do niego obrazek lub GIF oraz bardziej komfortowo zarządzać grupami znajomych. Na koniec jeszcze mała gratka dla kinomanów – aktualizacja 4.50 przyniesie pełne wsparcie dla filmów na Blu-ray 3D w rzeczywistości wirtualnej. Z pewnością zapewnią one niezapomniane przeżycia.

Dokładną listę nadchodzących zmian możecie znaleźć na oficjalnym blogu PlayStation.

PlayStation 4 - aktualizacja 4.50 jeszcze dziś? [Aktualizacja #2: łatka 4.50 jest już dostępna] - ilustracja #4