Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 9 marca 2017, 10:51

Kong: Wyspa czaszki, Captain Fantastic - weekendowe premiery filmowe

Drugi marcowy weekend w polskich kinach upłynie pod znakiem wielkiej przygody (efektowny Kong: Wyspa czaszki) i nominowanego do Oscara występu Viggo Mortensena (doceniany Captain Fantastic). Miłego obioru!

Kong: Wyspa czaszki

Źródło: www.kinówki.pl
Źródło: www.kinówki.pl

Niedawno kinowe ekrany nawiedził Godzilla (jakość filmu jest dosyć wysoka, ale łatwo było marudzić na różne niedociągnięcia), a teraz czas na innego słynnego potwora. King Kong ostatni raz gościł w kinach w 2005 roku za sprawą Petera Jacksona. Tym razem za reżyserię odpowiada mało znany szerszej publice twórca Królów lata, a gotowy obraz ma być prawdziwą popcornową ucztą dla fanów CGI i przygody. Kong: Wyspa czaszki przedstawi spotkanie ekipy (podobno) badawczej odwiedzającej tytułową wyspę z mieszkającym na niej wielkim gorylem. Który oczywiście jest bardzo silny i straszny, ale niekoniecznie stanowi największe zagrożenie. Miks kina przygodowego i czarnej komedii, który rozwija powstające uniwersum potworów. Krytycy są dosyć zadowoleni. My też będziemy?

 1. Reżyseria: Jordan Vogt-Roberts
 2. Tytuł oryginalny: Kong: Skull Island
 3. Grają: Tom Hiddleston. Brie Larson, John Goodman

Captain Fantastic

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Dystrybutor tak późno wprowadza ten film do naszych kin, że nawet nie chciało mu się tłumaczyć tytułu. No i pewnie ci widzowie, którzy na Kapitana fantastycznego czekali, już go zdążyli obejrzeć. Ale jeśli jednak tego nie zrobili, to czeka ich gratka. Nominowany do Oscara Viggo Mortensen wciela się w ojca szóstki dzieci, które wychowuje z dala od cywilizacji i zagrożeń współczesnego świata. Oczywiście los chce, by rodzina została zmuszona do powrotu na łono świata wypełnionego elektroniką, supermarketami i ciągłym hałasem. Captain Fantastic to podobno jeden z najlepszych, najcieplejszych, najmilszych filmów ostatnich lat, który otwiera oczy wszystkim widzom. Dacie się skusić?

 1. Reżyseria: Matt Ross
 2. Grają: Viggo Mortensen, George mcKay, Samantha Isler

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

 1. Chata (ekranizacja książki o mężczyźnie, który jest zmuszony pogodzić się z ogromną stratą),
 2. Zło we mnie (debiutancki, dobrze oceniany horror będący udanym połączeniem znanych z kina grozy motywów, gra Emma Roberts),
 3. Wyklęty (wojenny dramat o żołnierzach wyklętych),
 4. Munio: Strażnik Księżyca (animacja o sympatycznym stworku, który musi opiekować się Księżycem),
 5. Zwariować ze szczęścia (włoski komediodramat o dwóch przyjaciółkach z ośrodka terapeutycznego dla kobiet),
 6. Mr. Gaga (dokument o izraelskim choreografie i jego własnym języku tańca),
 7. Światło i cień (dramat o pani psychiatrze, która musi zmierzyć się ze skrywaną przeszłością młodej, siłą wydanej za mąż kobiety).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.