Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 9 marca 2017, 10:51

Kong: Wyspa czaszki, Captain Fantastic - weekendowe premiery filmowe

Drugi marcowy weekend w polskich kinach upłynie pod znakiem wielkiej przygody (efektowny Kong: Wyspa czaszki) i nominowanego do Oscara występu Viggo Mortensena (doceniany Captain Fantastic). Miłego obioru!

Kong: Wyspa czaszki

Źródło: www.kinówki.pl
Źródło: www.kinówki.pl

Niedawno kinowe ekrany nawiedził Godzilla (jakość filmu jest dosyć wysoka, ale łatwo było marudzić na różne niedociągnięcia), a teraz czas na innego słynnego potwora. King Kong ostatni raz gościł w kinach w 2005 roku za sprawą Petera Jacksona. Tym razem za reżyserię odpowiada mało znany szerszej publice twórca Królów lata, a gotowy obraz ma być prawdziwą popcornową ucztą dla fanów CGI i przygody. Kong: Wyspa czaszki przedstawi spotkanie ekipy (podobno) badawczej odwiedzającej tytułową wyspę z mieszkającym na niej wielkim gorylem. Który oczywiście jest bardzo silny i straszny, ale niekoniecznie stanowi największe zagrożenie. Miks kina przygodowego i czarnej komedii, który rozwija powstające uniwersum potworów. Krytycy są dosyć zadowoleni. My też będziemy?

 1. Reżyseria: Jordan Vogt-Roberts
 2. Tytuł oryginalny: Kong: Skull Island
 3. Grają: Tom Hiddleston. Brie Larson, John Goodman

Captain Fantastic

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Dystrybutor tak późno wprowadza ten film do naszych kin, że nawet nie chciało mu się tłumaczyć tytułu. No i pewnie ci widzowie, którzy na Kapitana fantastycznego czekali, już go zdążyli obejrzeć. Ale jeśli jednak tego nie zrobili, to czeka ich gratka. Nominowany do Oscara Viggo Mortensen wciela się w ojca szóstki dzieci, które wychowuje z dala od cywilizacji i zagrożeń współczesnego świata. Oczywiście los chce, by rodzina została zmuszona do powrotu na łono świata wypełnionego elektroniką, supermarketami i ciągłym hałasem. Captain Fantastic to podobno jeden z najlepszych, najcieplejszych, najmilszych filmów ostatnich lat, który otwiera oczy wszystkim widzom. Dacie się skusić?

 1. Reżyseria: Matt Ross
 2. Grają: Viggo Mortensen, George mcKay, Samantha Isler

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

 1. Chata (ekranizacja książki o mężczyźnie, który jest zmuszony pogodzić się z ogromną stratą),
 2. Zło we mnie (debiutancki, dobrze oceniany horror będący udanym połączeniem znanych z kina grozy motywów, gra Emma Roberts),
 3. Wyklęty (wojenny dramat o żołnierzach wyklętych),
 4. Munio: Strażnik Księżyca (animacja o sympatycznym stworku, który musi opiekować się Księżycem),
 5. Zwariować ze szczęścia (włoski komediodramat o dwóch przyjaciółkach z ośrodka terapeutycznego dla kobiet),
 6. Mr. Gaga (dokument o izraelskim choreografie i jego własnym języku tańca),
 7. Światło i cień (dramat o pani psychiatrze, która musi zmierzyć się ze skrywaną przeszłością młodej, siłą wydanej za mąż kobiety).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.

Filip Grabski

Filip Grabski

Istnieje od 1984 roku, a 10 lat później z pełną świadomością zaczął użytkować pecety. Zostało mu to do dzisiaj, ale w międzyczasie nauczył się łączyć przyjemne z pożytecznym (tak, na komputerach można nie tylko grać!). Z GOL-em współpracuje od marca 2008 roku - zaczynał od newsów, potem przeszedł do publicystyki i przy okazji pompował treści dla Gameplaya. Obecnie przede wszystkim tworzy grafiki widoczne na głównej stronie serwisu (i nie tylko) oraz opiekuje się ciekawostkami filmowymi dla Filmomaniaka. Prywatnie ojciec, mąż, podcaster (od 8 lat współtworzy Podcast Hammerzeit) i miłośnik konsumowania popkultury - zarówno tej wizualnej (na dobry film i serial zawsze znajdzie czas), jak i dźwiękowej (szczególnie, gdy brzmi ona jak gitara elektryczna).

więcej