Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 1 października 2021, 14:14

Phil Spencer przewiduje dalsze problemy z dostawami konsol w 2022 roku

Niedoszli nabywcy platform dziewiątej generacji nie mają co liczyć na poprawę sytuacji na rynku. Phil Spencer uważa, że problemy z dostawami konsol dadzą nam się we znaki jeszcze w przyszłym roku.

Braki chipów, prądu, pracowników, kart graficznych – w takim tonie są utrzymane doniesienia na temat rynku elektroniki z ostatnich miesięcy. Niestety, do owego chóru dołączyła teraz kolejna ważna osobistość. Phil Spencer, szef działu Xboksa w firmie Microsoft, przewiduje dalsze problemy z dostawami konsol w 2022 roku.

W trakcie podcastu The Wrap (via Video Games Chronicle) Spencer stwierdził, że branża nadal nie doszła do siebie po dotychczasowych problemach z dostawami komponentów do podzespołów komputerowych. Dotyczy to także elementów konsol PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Kiedy myślę o tym, co w obecnych czasach oznacza zdobywanie części niezbędnych do produkcji konsoli, a następnie dostarczenie jej na rynki, na których jest zapotrzebowanie? Jest wiele krytycznych punktów w tym procesie. I – niestety – myślę, że potrwa to jeszcze wiele miesięcy, na pewno do końca tego roku kalendarzowego i jeszcze w następnym.

Polscy fani Microsoftu i tak nie mogą przesadnie narzekać na dostępność nowych Xboksów (aktualne ceny sprawdzicie m.in. na Allegro), czego nie można powiedzieć o PlayStation 5. Owszem, obecnie sytuacja jest lepsza niż pod koniec zeszłego roku, kiedy to zakup PS5 graniczył z cudem. Niemniej chętni do zdobycia najnowszego PlayStation nadal muszą wykazać się refleksem, szczęściem lub bardzo zasobnym portfelem.

Phil Spencer bynajmniej nie jest pierwszym przedstawicielem wielkiego koncernu, który nie wierzy w szybkie rozwiązanie problemów na rynku sprzętu elektronicznego. W podobnym tonie wypowiadał się m.in. prezes Intela Pat Gelsinger, mimo inicjatyw tej i innych firm mających zaradzić obecnej sytuacji. Również Nvidia nie pozostawiała złudzeń co do większych dostaw swoich produktów w najbliższej przyszłości.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Phil Spencer przewiduje dalsze problemy z dostawami konsol w 2022 roku - ilustracja #1

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – GRYOnline Technologie, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z nowymi technologiami. Znajdziecie tam liczne porady dotyczące problemów z komputerami, konsolami, smartfonami i sprzętem dla graczy.

  1. Oficjalna strona marki Xbox

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej