Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 12 czerwca 2019, 09:55

autor: orson_dzi

Opera GX - pierwsza przeglądarka internetowa dla graczy

Opera stworzyła pierwszą na świecie przeglądarkę dedykowaną graczom. Znajdziemy w niej funkcje dla streamerów, pozwalające na zarządzanie wydajnością komputera, agregat wiadomości ze świata technologii oraz możliwość sparowania wyglądu z gamingowymi akcesoriami.

Przeglądarka w gamingowych barwach. - Opera GX - pierwsza przeglądarka internetowa dla graczy - wiadomość - 2019-06-12
Przeglądarka w gamingowych barwach.

Granie w gry staje się coraz popularniejsze i nic dziwnego, że powstają kolejne rzeczy określane jako gamingowe. Warto tu wspomnieć choćby o tosterze Razera, czy też akcesoriach IKEA. Teraz dołączy do nich przeglądarka dla graczy Opera GX wita nas bardzo agresywnym, czerwono-czarnym interfejsem. Jak przystało na aplikację gamingową, jej wygląd i kolory dopasujemy korzystając z dostępnej palety 16 mln barw lub wybierając jeden z 10 gotowych schematów. Natomiast efekty wizualne oraz dźwiękowe przeglądarki sparujemy z posiadanymi akcesoriami. Opera GX jest zgodna np. z podświetleniem Razer Chroma.

Jedną z najważniejszych funkcji przeglądarki jest zarządzanie wydajnością komputera oraz pamięcią operacyjną. Nie trzeba już zamykać aplikacji przed uruchomieniem gry w obawie o braki w pamięci RAM. Z góry można ustalić, ile pamięci przeznaczymy na działanie przeglądarki, a ona nie będzie przekraczać ustalonego limitu.

Streamerzy i fani mediów społecznościowych też znajdą coś dla siebie. Na pasku bocznym przeglądarki dostępne są skróty do Twitcha lub Facebooka, ułatwiające szybkie zamieszczanie wpisów lub fragmentów rozgrywki. Wśród dostępnych funkcji znalazła się też opcja blokowania reklam, korzystanie z VPN-u oraz RX Corner. Ten ostatni to agregat wiadomości pobieranych z popularnych serwisów o tematyce gamingowej lub technologicznej. Opera RX w fazie wczesnego dostępu jest obecnie dostępna dla wszystkim użytkowników pod tym adresem. Pełna wersja przeglądarki zostanie udostępniona jeszcze w tym roku.

RX Corner zamiast agregatów typu Feedly. - Opera GX - pierwsza przeglądarka internetowa dla graczy - wiadomość - 2019-06-12
RX Corner zamiast agregatów typu Feedly.