Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 1 października 2012, 10:05

autor: sathorn

Obniżka ceny PlayStation Vita w przyszłym roku

Obniżki ceny PlayStation Vita możemy spodziewać się w przyszłym roku kalendarzowym. Informację tę potwierdził Fergal Gara, szef brytyjskiego oddziału firmy Sony, podczas wizyty na Eurogamer Expo.

Fergal Gara, szef brytyjskiego oddziału firmy Sony, zdradził w wywiadzie dla serwisu Eurogamer, że w przyszłym roku możemy spodziewać się obniżki ceny konsoli PlayStation Vita. Jeżeli liczyliście na to, że kupicie ten sprzęt taniej przed Świętami Bożego Narodzenia, to możecie śmiało zapomnieć o tych marzeniach.

Obniżka ceny PlayStation Vita w przyszłym roku - ilustracja #1

Gara stwierdził, podczas odwiedzin targów Eurogamer Expo, że przenośna konsolka sprzedaje się „zadowalająco”, ale firma zawsze zastanawia się nad obniżaniem ceny. Niestety nie mamy co liczyć na cięcia w tym roku. Zamiast tego firma skupi się na dodawaniu wartości do sprzedawanego sprzętu (przynajmniej w Wielkiej Brytanii).

Obniżki ceny PlayStation Vita możemy spodziewać się jednak po Nowym Roku. Dokładna data nie jest jeszcze znana i wciąż jest obiektem dyskusji.

Sony raczej nie może być zadowolone z sytuacji na rynku konsol przenośnych. Niedawno prezes Sony Worldwide Studios narzekał na słabe wsparcie partnerów zewnętrznych, a wcześniej słyszeliśmy też informacje o załamaniu się sprzedaży PS Vita.