Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 8 stycznia 2018, 13:50

autor: Góral

Nvidia zapowiedziała ogromny monitor Big Format Gaming Display

Firma Nvidia zapowiedziała Big Format Gaming Display - 65-calowy monitor dla graczy komputerowych, oferujący rozdzielczość 4K, częstotliwość odświeżania 120 Hz oraz wbudowaną Nvidię Shield.

Na takim ekranie Destiny 2 z pewnością prezentuje się fenomenalnie. - Nvidia zapowiedziała ogromny monitor Big Format Gaming Display - wiadomość - 2018-01-08
Na takim ekranie Destiny 2 z pewnością prezentuje się fenomenalnie.

Nvidia zapowiedziała specjalny, ogromny wyświetlacz dedykowany graczom PC-towym. Big Format Gaming Display (BFGD), bo takim mianem ochrzczono tego potwora, to 65-calowy monitor o rozdzielczości 4K (3840x2160) i odświeżaniu 120 Hz, który obsługuje chyba wszystkie najważniejsze z perspektywy miłośnika elektronicznej rozrywki funkcje. Przede wszystkim posiada wsparcie dla technologii HDR (jasność na poziomie 1000 nitów). Do tego dochodzi G-Sync, czyli technika eliminująca rozrywanie ekranu, zacięcia i zmniejszająca input lag. Dzięki temu obraz wyświetlany na BFGD ma być nie tylko doskonałej jakości, ale też ultra płynny i pozbawiony opóźnień.

Jakby tego było mało, firma wsadziła do monitora Nvidię Shield, czyli urządzenie pozwalające np. na granie w projekty z Androida, w tym zoptymalizowane wersje niektórych produkcji znanych z komputerów i konsol. Sprzęt pozwala też na strumieniowanie rozgrywki, np. z PC-ta znajdującego się w innym pokoju. Oferuje również obsługę GeForce Now, a więc grania w chmurze. Ponadto nie brakuje rozmaitych aplikacji pokroju Netfliksa i YouTube’a.

Nvidia zapowiedziała ogromny monitor Big Format Gaming Display - ilustracja #2

Sprzęt produkowany będzie przez różne firmy, w tym HP i Asus. Nie znamy jeszcze sugerowanych cen, ale zdecydowanie nie ma co liczyć, że tego typu ekrany będą tanie. Szczegóły mamy poznać w okolicach premiery, która odbędzie się w tym roku.

Ostatnia aktualizacja: 2018-01-08

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.