Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 20 sierpnia 2019, 16:02

Nvidia zapowiada GeForce Now na Androida i odpala serwery RTX

Zapowiedziano pojawienie się usługi streamingowej gier od Nvidii - GeForce Now - na urządzeniach z systemem Android. Oprócz tego dowiedzieliśmy się, że firma przyszykowała serwery posiadające karty graficzne z serii RTX, które obsłużą wszystkie najnowsze produkcje.

Powstały już specjalne serwery GeForce Now, które będą w stanie obsłużyć nawet najnowsze tytuły. - Nvidia zapowiada GeForce Now na Androida i odpala serwery RTX - wiadomość - 2019-08-20
Powstały już specjalne serwery GeForce Now, które będą w stanie obsłużyć nawet najnowsze tytuły.

Może ciężko Wam będzie w to uwierzyć, ale GeForce Now (czyli usługa pozwalająca na „granie w chmurze” od Nvidii) jest w becie już od 2017 roku. Aktualnie mogą z niej korzystać użytkownicy komputerów osobistych z systemami Windows oraz Mac OS, jak i posiadacze Nvidii Shield. Te dwa lata testów mogą mieć duży wpływ na przyciągnięcie większej liczby graczy, kiedy GeForce Now w końcu doczeka się swojej oficjalnej premiery.

Już teraz można natomiast zauważyć, że Nvidia szykuje się do walki z konkurencją, bowiem na gamescomie 2019 ogłosiła, że jej usługa pojawi się również na urządzeniach z systemem Android. Poza tym dowiedzieliśmy się, że powstały już serwery korzystające z najnowszych kart graficznych z serii RTX, które będą w stanie obsłużyć nawet najnowsze tytuły.

Aktualnie wiemy też, że testy beta GeForce Now zakończą się jeszcze w tym roku, co przy premierze Google Stadii w listopadzie oraz testach Projectu xCloud w październiku sprawi, że na rynku usług strumieniowania gier zrobi się naprawdę gorąco. Deweloperzy będą walczyli o uwagę użytkowników, kusząc nas coraz lepszymi tytułami i niższymi cenami (a przynajmniej taką mamy nadzieję).