Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 6 kwietnia 2017, 18:58

NVIDIA Titan Xp – "najpotężniejsza karta graficzna na rynku" zapowiedziana

Firma Nvidia przedstawiła światu najnowszy układ graficzny o nazwie NVIDIA Titan Xp, który ma być najpotężniejszą oraz najszybszą kartą znajdującą się w katalogu producenta.

W zaledwie miesiąc od oficjalnej zapowiedzi i premiery GeForce'a GTX 1080 Ti, firma Nvidia przedstawiła światu swój kolejny układ graficzny o nazwie Titan Xp. Według zapewnień producenta to obecnie „najpotężniejsza karta graficzna na świecie“. Produkt skierowany jest do najbardziej wymagających użytkowników i graczy, którzy dysponują sporym zapasem gotówki. Sugerowana cena referencyjnego modelu na oficjalnej stronie internetowej wynosi bowiem 5999 zł.

Titana Xp oparto na architekturze Pascal. Karta napędzana jest 3840 rdzeniami CUDA, które taktowane są częstotliwością 1,6 Ghz, a także została wyposażona w 12 GB pamięci GDDR5X działającej z szybkością ponad 11 Gb/s . Układ ma oferować w sumie dwanaście teraflopów mocy. Jak w rzeczywistości sprawować będzie się nowe dziecko Nvidii, zwłaszcza w pojedynku z modelem GTX 1080 Ti, dowiemy się, kiedy opublikowane zostaną wyniki pierwszych testów porównawczych.

NVIDIA Titan Xp

  1. Architektura GPU: Pascal
  2. Bufor ramki: 12 GB G5X
  3. Szybkość pamięci: 11.4 Gb/s
  4. Szerokość interfejsu pamięci: 384-bitowy
  5. Przepustowość pamięci (GB/s): 547.7 GB/s
  6. Częstotliwość podwyższona: 1582 MHz
  7. Liczba rdzeni NVIDIA CUDA: 3840

Bardziej szczegółową specyfikację techniczną znajdziemy na stronie Nvidii.

  1. Oficjalna strona karty NVIDIA Titan Xp