Hardware Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technologie
Wiadomość sprzęt i soft 3 czerwca 2019, 13:40

autor: Lazlo

Nvidia Super - szykują się odświeżone wersje kart RTX 2060, 2070 i 2080?

Po tym, jak Nvidia opublikowała krótki filmik z informacją, że nadchodzi coś „super”, w internecie pojawiły się spekulacje sugerujące, że na rynek trafią odświeżone wersje kart RTX 2060, 2070 oraz 2080. Co ciekawe, miałyby one być mocniejsze i tańsze od modeli obecnie dostępnych na rynku.

Taniej i wydajniej? To podejrzane... - Nvidia Super - szykują się odświeżone wersje kart RTX 2060, 2070 i 2080? - wiadomość - 2019-06-03
Taniej i wydajniej? To podejrzane...

Nieco ponad tydzień temu Nvidia opublikowała w sieci krótki materiał zwiastujący nadejście czegoś „SUPER”. Nikt oficjalnie nie potwierdził, czego dotyczy spot, jednak najnowsze plotki sugerują, że wkrótce zapowiedziane zostaną nowe karty z takim właśnie oznaczeniem. Ma to sens, zwłaszcza że karty z serii RTX nie cieszą się największą popularnością, a do tego wkrótce do sprzedaży mają trafić nowe układy Navi od AMD.

Plotki ploteczki

Z przecieków opublikowanych przez TweakTown wynika, że „Zieloni” szykują odświeżone wersje kart RTX 2060, 2070 oraz 2080 (bez dopisku Ti). Mają one otrzymać szybsze pamięci GDDR6, zaś GPU będą pracować z wyższymi częstotliwościami. Zwykle w parze z poprawą wydajności idzie wzrost cen, jednak nieoficjalne doniesienia temu zaprzeczają. Nowe karty miałaby być nawet o 100 dolarów (ok. 470 zł z VAT) tańsze od dotychczasowych układów z serii RTX. Mają one być dostępne w cenach 249 dolarów (ok. 1175 zł, z wliczonym VAT), 399 dolarów (ok. 1880 zł z VAT) oraz 599 dolarów (ok. 2820 zł z VAT).

Jeśli plotki się potwierdzą, to możemy spodziewać się, że karta 2070 SUPER (nazwijmy ją tak roboczo) będzie mogła konkurować wydajnościowo oraz cenowo z kartami Navi. Działania Nvidii mogą wydawać się trochę dziwne, jednak być może producent postanowił w ostatniej chwili ogłosić coś nowego, by utrzeć nosa AMD i odciągnąć nieco uwagi od śmiałych poczynań „Czerwonych”. Pozostaje także pytanie, co dalej z kartami RTX - czy zostaną one zastąpione na rynku nowymi modelami? A może ich ceny znacząco spadną? Cóż, pozostaje nam jedynie czekać na oficjalne informacje od producenta.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.