Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 19 sierpnia 2019, 13:07

autor: Lazlo

Nvidia będzie ścigać się sama ze sobą i jednak zrobi RTX 2080 Ti Super?

Wraz z ostatnią aktualizacją w popularnym narzędziu AIDA64 pojawiły się informacje dotyczące nowej karty graficznej, którą może być RTX 2080 Ti Super. Dostępne dane są jednak niejednoznaczne i może się okazać, że szykowana jest odświeżona wersja modelu Titan RTX lub Quadro RTX.

Nadciąga pogromca pogromcy kart RTX? - Nvidia będzie ścigać się sama ze sobą i jednak zrobi RTX 2080 Ti Super? - wiadomość - 2019-08-19
Nadciąga pogromca pogromcy kart RTX?

Patrząc na rynek kart graficznych, trudno w tym momencie znaleźć konkurencję dla karty RTX 2080 Ti. Nvidia pracuje jednak nad czymś nowym. Czy będzie to RTX 2080 Ti Super? A może odświeżona wersja karty Titan lub Quadro? Każda z opcji jest prawdopodobna.

Wiadomo niewiele

Portal Tom’s Hardware zauważył, że w historii zmian popularnego benchmarku i aplikacji do diagnostyki - AIDA64 – pojawiła się nieogłoszona jeszcze karta graficzna oznaczona symbolem Nvidia GeForce RTX T10-8. Jej opis nie zawiera zbyt wielu informacji, jednak wynika z niego, że będzie ona oparta na układzie TU102, który gości obecnie w najdroższych modelach producenta - RTX 2080 Ti, Titan RTX, Quadro RTX 8000 oraz Quadro RTX 6000.

Jeśli nie będzie to RTX 2080 Ti w wersji Super, to może być to na przykład edycja Black karty Titan RTX. Nvidia już raz zdecydowała się na podobny krok, wypuszczając w 2014 roku na rynek układ GTX Titan Black. Istnieje zatem możliwość, że wcielenie RTX tego modelu otrzyma w wersji Black wyższe zegary lub więcej pamięci.

Nie zmienia to faktu, że RTX 2080 Ti Super jest równie prawdopodobną opcją i mógłby rozgościć się w przedziale wydajnościowym pomiędzy standardowym RTX-em 2080 Ti a Titanem RTX. Jeśli taki scenariusz się ziści, to miejmy nadzieję, że różnica wydajnościowa będzie większa niż pomiędzy RTX 2080 a RTX 2080 Super.

Wcześniej w tym miesiącu prezes AMD - Lisa Su - potwierdziła, że w przygotowaniu są nowe topowe układy z rodziny Navi, które, gdy trafią już na rynek, mogą realnie zagrozić dominacji RTX-a 2080 Ti. Nvidia może zatem chcieć uprzedzić działania rywali i wykonać kolejny wydajnościowy krok naprzód.