Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 28 lutego 2018, 10:35

autor: ElMundo

NPD Group: PlayStation 5 w 2020 roku, sprzedaż PS4 może dobić do 100 milionów

Wiele wskazuje na to, że premiera kolejnej generacji konsol stacjonarnych to niezbyt odległa perspektywa – tak twierdzą przynajmniej przedstawiciele firmy analitycznej NPD Group, którzy wypowiedzieli się na temat przyszłości sprzętów od Sony.

Mat Piscatella, analityk z firmy NPD Group zajmującej się monitorowaniem amerykańskiego rynku gier oraz sprzętu gamingowego, w rozmowie z serwisem Gaming Bolt odniósł się do przyszłości marki PlayStation – zarówno tej najbliższej, jak i nieco bardziej odległej. Najbardziej interesującą kwestią jest możliwa premiera PlayStation 5, o której mówi się już co najmniej od kilkunastu miesięcy. Analityk przewiduje, że nowa konsola Sony trafi do naszych rąk najwcześniej w 2020 roku. Na czym Piscatella opiera swoje przewidywania?

Sprzedaż PlayStation 4 wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie. - NPD Group: PlayStation 5 w 2020 roku, sprzedaż PS4 może dobić do 100 milionów - wiadomość - 2018-02-28
Sprzedaż PlayStation 4 wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie.

Przede wszystkim na bardzo dobrej rynkowej pozycji aktualnie panującej PS4. Do tej pory konsola rozeszła się w nieco ponad 75 milionach egzemplarzy i nic nie wskazuje na to, by tempo sprzedaży miało w tym roku zwolnić. Prawdopodobne jest, że do 2020 roku sprzęt Sony zostanie zakupiony ponad 100 milionów razy, co z pewnością byłoby wynikiem satysfakcjonującym japońskiego giganta. I choć sprzedaż PS4 ma wyhamować w przyszłym roku, to taki pułap liczbowy wydaje się być do osiągnięcia.

Nie da się ukryć, że w podjęciu decyzji o wydłużeniu cyklu życia PS4 z pewnością pomogła premiera bardziej wydajnej wersji tej konsoli, czyli PlayStation 4 Pro. Choć sprzęt Sony nie radzi sobie tak dobrze jak konkurencyjna maszyna Microsoftu – Xbox One X – to z pewnością niezbyt sensownym rozwiązaniem byłoby wypuszczanie na rynek nowego urządzenia w ciągu roku czy dwóch lat od debiutu poprzedniej wersji konsoli.

Rok 2020 wydaje się być więc idealnym terminem do zaprezentowania PlayStation 5. Nowy sprzęt zadebiutowałby po siedmiu latach od premiery poprzedniczki, zatem mielibyśmy do czynienia z identyczną sytuacją jak przy premierze „czwórki”, która pojawiła się na rynku po takim samym okresie czasu od premiery PS3. Patrząc na to, jak bardzo technologia idzie do przodu, a obecna generacja konsol zwyczajnie nie daje sobie rady z nowszymi tytułami, premiera nowych modeli wydaje się być bardziej potrzebna niż kiedykolwiek.