Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 23 października 2014, 10:50

autor: Sarge

Nowe sterowniki od Nvidii (344.48 WHQL) z obsługą technologii DSR

Na oficjalnej stronie internetowej firmy Nvidia pojawiły się sterowniki GeForce 344.48 WHQL. Wśród najważniejszych nowości warto wymienić wprowadzenie obsługi technologii Dynamic Super Resolution (DSR) w kartach z rodziny Kepler i Fermi.

Firma Nvidia udostępniła najnowszą wersję sterowników do swoich kart graficznych. Poza zwiększeniem wydajności w wybranych grach, drivery GeForce 344.48 WHQL wprowadzają także obsługę technologii Dynamic Super Resolution (DSR) w kartach z rodziny Kepler i Fermi. Umożliwia ona wyświetlanie na ekranie grafiki w wyższej rozdzielczości od standardowej dla danego monitora. Oznacza to, że gracze z wyświetlaczami obsługującymi maksymalnie 1080p będą na przykład mogli uruchomić poszczególne produkcje w 4K przeskalowanym w dół. Nie daje to wprawdzie takiego efektu jak na monitorach 4K, ale poprawa jakości grafiki jest wówczas nadal zauważalna. Dzięki technologii DSR wszystko odbywa się bez występowania artefaktów na teksturach czy efektów post-processingu. Do tej pory DSR była dostępna tylko na kartach graficznych GeForce bazujących na architekturze Maxwell.

Nowe sterowniki od Nvidii (344.48 WHQL) z obsługą technologii DSR - ilustracja #1

Producent deklaruje również pełną kompatybilność najnowszych sterowników z trzema nadchodzącymi tytułami: Lords of the Fallen, Sid Meier’s Civilization: Beyond Earth oraz Elite: Dangerous. Przed ich zainstalowaniem warto więc pobrać drivery GeForce 344.48 WHQL, bo mają one gwarantować najlepszą dostępną w tej chwili wydajność.

Pełny opis zmian i nowości wprowadzonych w omawianych sterownikach znajdziecie w pliku PDF udostępnionym na stronie producenta. Drivery są kompatybilne z systemami Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 oraz Windows Vista. Obsługiwane są karty graficzne z serii GeForce 400/500/600/700/900. GeForce 344.48 WHQL pobierzecie z oficjalnej strony internetowej firmy Nvidia.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.