Technologie Tanie i polecane Porady PC Windows Konsole Telefony Technika
Wiadomość sprzęt i soft 9 czerwca 2019, 12:25

autor: Lazlo

Nowe doniesienia o kartach GeForce RTX w wersji Super

W sieci pojawiły się kolejne przecieki na temat oczekiwanych kart graficznych od Nvidii oznaczonych symbolem „Super”. Dotyczą one kluczowych dla wydajności różnic w specyfikacjach nowych układów.

Nvidia krótkim filmikiem wywołała lawinę spekulacji. - Nowe doniesienia o kartach GeForce RTX w wersji Super - wiadomość - 2019-06-09
Nvidia krótkim filmikiem wywołała lawinę spekulacji.

Całkiem niedawno pisaliśmy o pierwszych plotkach i domysłach dotyczących kart graficznych Nvidia z niezapowiedzianej jeszcze serii „Super”. Kolejna przecieki potwierdzają poniekąd to czego dowiedzieliśmy się wcześniej oraz zdradzają garść szczegółów na temat parametrów kart.

Plotki, ploteczki…

Francuski portal Vonguru twierdzi, że zdobył informacje na temat dwóch kart „Super GeForce” - jedna z nich ma być szybsza od RTX 2070, druga zaś od RTX 2080. Obie określane są jako „odświeżone Turingi” z wyższym taktowaniem GPU oraz zwiększoną ilością rdzeni CUDA. RTX 2080 Super ma posiadać także pamięć GDDR6 o szybkości zwiększonej z 14 do 16 Gbps.

Kolejne szczegóły pojawiły się na chińskiej platformie społecznościowej Weibo. Opublikowane tam informacje sugerują, że RTX 2080 po liftingu ma posiadać maksymalną ilość shaderów dostępnych w GPU TU104, czyli 3072 jednostki. Jest to taka sama liczba jak w przypadku profesjonalnej karty Quadro RTX 5000. Jeśli chodzi o Super 2070, to największa zmiana ma dotyczyć GPU - układ TU106 ma zostać zastąpiony większym TU104. W związku z tym zwiększeniu uległaby liczba shaderów. Pamięć ma pozostać bez zmian. Oznacza to, że Super RTX 2070 bardzo zbliżyłby się wydajnościowo do pierwotnej wersji karty RTX 2080.

Informacje dotyczące kart Super nie zostały w żaden sposób potwierdzone. Źródło: guru3d.com - Nowe doniesienia o kartach GeForce RTX w wersji Super - wiadomość - 2019-06-09
Informacje dotyczące kart Super nie zostały w żaden sposób potwierdzone. Źródło: guru3d.com

Najwięcej zyska prawdopodobnie odświeżony RTX 2060 – doniesienia sugerują, że karta również będzie miała większą ilość shaderów oraz 8 GB pamięci GDDR6 o przepustowości zwiększonej z 336 GB/s do 448 GB/s. Plotki sugerują również, że nie powinniśmy spodziewać się ogłoszenia nowych układów Nvidii podczas targów E3, lecz dopiero w czasie sierpniowej imprezy Gamescom 2019.